Путівник для туриста
Цілюще Лемурійське озеро затоки Сиваш - унікальне природне явище Присиваської територіальної громади
Лемурійське озеро затоки Сиваш - унікальне природне явище, аналогів якому немає в Європі. Одеським інститутом курортології проведено дослідження ропи та грязей Лемурійського озера та підтверджено їх лікувальні властивості.
Лікувальні грязі та ропу Лемурійського озера використовують як лікувальний і косметичний засіб. "Рожева вода" володіє чудодійними лікувальними властивостями і є унікальною в світі. Грязі мають широкий спектр дії: активізують роботу всіх важливих органів людини, сприяють відновленню рівноваги внутрішнього середовища організму, мають омолоджуючий ефект. Грязі та ропа відомі своїми лікувальними властивостями і в Європі та користуються популярністю в сфері косметології.
Рожевою вода є через існування там бактерії Дуналіелли Солоноводної, але колір озера змінюється залежно від погоди. Через великий вміст солі (до 300 г на літр) в озері неможливо потонути.
Це місце чудово підходить для людей, які хочуть відпочити та оздоровитися. Крім того, саме в цих краях видніється безліч велетнів-вітряків, які доповнюють місцеві краєвиди.
Краєзнавчий музей
Від недавна в с.Григорівка Присиваської ТГ запрацював оновлений Краєзнавчий музей. Щодня над створенням особливої атмосфери там працює організатор культурно-дозвіллєвої діяльності Григорівського сільського Будинку культури Павло Робак, власне якому і належать експонати музею.
Раніше приватний музей знаходився на подвір’ї Павла в невеличкому приміщенні, де ледве поміщалися всі старовинні артефакти, історичні знахідки та експонати, які власник збирав роками. Та й бажаючих ознайомитися з колекцією було немало.
Тож місцеве керівництво виділило 2 приміщення в Григорівському Будинку культури, одне з яких вже відкрите для відвідувань. Оновлене сучасне приміщення, яке розташоване в центрі села, розширена та оновлена експозиція, нові цікаві знахідки не залишать байдужими туристів та гостей громади, а Павло Робак з нетерпінням чекатиме відвідувачів.
Бажаєте відвідати музей? Звертайтесь за телефоном: 050 164 72 42 - Робак Павло.
Римо-католицька церква св. Григорія
Костел був побудований в с.Григорівка в 1890 році і прикрашає собою село до цієї пори. Будували його майстри під керівництвом Рудницького Василя. Споруда виявилася надзвичайно міцною і спроби його зруйнувати не закінчились успіхом.
Керівник будівництва служив у Преображенському полку. Одружився і прибув у Григорівку на постійне місце проживання. На великі Свята (Різдво, Великдень) отримував дорогі дарунки із царського двору. Дістав дозвіл і знайшов фінансування на будівництво костела. На свою пенсію разом із своїм сватом Богачевським Іваном Івановичем їздили по селах, скуповували у населення яйця, які додавали у розчин вапна, яким мурували костел. Тому нікому не вдалося розібрати костел: ні своїм, ні німцям, які прийшли в роки війни в село.
В костелі якийсь час тримали коней. У фундаменті будівлі закладена капсула, де зазначено коли і хто споруджував костел, а також прізвища його спонсорів.
До 1969 року у костелі був клуб, потім музей села. А в кінці 20 століття прихожани католицької віри відремонтували приміщення костела і використовують його за призначенням.
Павлівське самовиливне джерело
Біля оксамитового берега затоки Сиваш, неподалік с.Павлівка знаходиться самовиливне джерело артезіанських вод. Це місце має багато цікавого, як і інші локації берегу затоки Сиваш, вздовж якого розташована Присиваська ТГ.
В спекотний літній день тут можна випити чистої прохолодної води з джерела, заховатися від сонця в альтанці, насолодитися сиваськими краєвидами та просто відпочити від повсякденної метушні. А зроблені світлини з місцевими пейзажами чудово доповнять Вашу туристичну фотоколекцію!
Строганівські стави
Це місце – справжня знахідка для орнітологів, зоологів та просто фотолюбителів чи художників.
Строганівські стави розташовані неподалік центра с.Строганівка та набирають популярності через те, що є локацією скупчення різноманітних птахів, як перелітних, так і осілих. Весь простір над ставками і болотами сповнений пташинними голосами. Там перебувають навіть птахи, що занесені до Червоної книги України.
Наповнюються стави підземними артезіанськими водами. Глибина їх приблизно 1 метр. Пейзажі навколо ставків просто вражають своєю красою: на березі утворились заростi очерету, які посерединi ставу сформували подоби острiвцiв. Саме там ховається вдень все водоплавне птаство.
Строганівський історичний музей
З 1993 року в Строганівській ЗОШ функціонує Історичний музей, який туди було перенесено з приміщення церкви. Музей складається з шести експозицій: від часу заснування ногайського аулу в 1820 році, періоду громадянської війни, часу перших п’ятирічок, другої світової війни, періоду відбудови і до сучасності.
У 2010 році музей одержав свідоцтво про реєстрацію за № 22-134.
Тут зібрано багато цікавих історичних артефактів, які нагадують про буремні події і трудові будні легендарної Строганівки.
Про життя селян в ХІХ столітті розповідає експозиція кімнати з піччю та предметами побуту і праці. Представлено дерев’яний ткацький верстат, на якому колись виготовляли домоткану тканину.
Серед експонатів патефон, годинник, дзеркало, засоби праці, які пережили століття. Картина художника Клименка демонструє вигляд села Строганівки двохсотрічної давнини.
Контактна особа: Бондаренко Микола Дмитрович, тел.: 096 603 46 66.
Іванівська коса (Іванівське море)
Чи були Ви колись на іншій планеті? Ні? Тоді Вам треба завітати до с.Іванівка Присиваської ТГ, яке розкинулось неподалік Іванівської коси (Іванівського моря).
Надзвичайними просторами відкриваються пейзажі Іванівської коси. Десь на горизонті рожева вода плавно переходить в блакитне небо, на білосніжному березі розкидані соляні кристали. І вода тут така ж цілюща, як і на Лемурійському озері. Глибина на Іванівській косі невелика, тож і поплавати можна.
Частими гостями тут є фотографи, які влаштовують фотосесії на фоні унікальної місцини.
Туристи, що приїздять сюди на відпочинок можуть зупинитися в приватних садибах, де гостинні господарі залюбки приймають людей.
Завжди відкриті до спілкування та в очікуванні нових знайомств, чекаємо саме Вас!
Будьте здорові!