Аналіз діяльності депутатів Григорівської сільської ради

В рамках співпраці з Програмою DOBRE молодіжна команда Присиваської ОТГ зробила моніторинг діяльності депутатів Григорівської сільської ради в 2019 році

Молодіжний актив Присиваської ОТГ реалізував моніторинг діяльності депутатів сільської ради за 2019 рік за трьома критеріями: відвідування депутатами сесій місцевої ради, особистий прийом громадян та звітування за рік перед виборцями.

Це дослідження було практичною частиною Дистанційного навчального курсу про моніторинг органів влади в діяльності молодіжних дорадчих рад, що проводився для молоді в громадах-учасницях програми DOBRE. Діяльність молоді з моніторингу та всі етапи проведення дослідження, супроводжувалися Наталією Дорофєєвою, експерткою громадської організації “Громадський центр “Нова генерація” в рамках проекту “Голос громади в місцевому самоврядуванні”.

Молодь не оцінювала якість прийнятих рішень сільською радою Присиваської  ОТГ. Але дослідила важливі дані стосовно роботи депутатів місцевої ради. В рамках моніторингу було проаналізовано інформацію, яку молодь отримала у відповідь на запит на інформацію від сільської ради та інформацію з відкритих джерел (офіційний сайт Присиваської ОТГ). Важливо зазначити, що оскільки молодь при здійсненні дослідження використовувала інформацію, яка надавалась сільською радою офіційно, результати моніторингу теж визнаються як офіційні.

Відповідно до ст. 37 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” зазначає, що депутати місцевої ради повинні відвідувати сесії, проводити прийоми громадян, звітуватися перед виборцями та працювати в постійних депутатських комісіях ради. Проте результати моніторингу зафіксували реальний стан справ у 2019 році по трьом критеріям: відвідування депутатами сесій місцевої ради, особисті прийом громадян та звітування за рік перед виборцями.

Результати моніторингу діяльності депутатів були представлені депутатам сільської ради під час сесії 27 серпня 2020 року.

Координувала моніторинг Яна Чижикова, студентка, ексголова дитячої дорадчої ради Присиваської ОТГ.

За результатами обговорення даних моніторингу, молодіжна команда запропонувала сільській раді та депутатам розглянути рекомендації щодо покращення прозорості роботи депутатів Григорівської сільської ради Присиваської ОТГ.

Рекомендації

для покращення прозорості роботи депутатів

Григорівської сільської ради Присиваської ОТГ

1. Розробити Положення про звітування депутатів сільської ради та затвердити рішенням сесії. В Положенні встановити  чіткі терміни проведення звітування депутатів.

Приклади Положень є за посиланням

2. Сільській раді доцільно надати консультаційну допомогу депутатам щодо порядку та термінів щорічного звітування згідно вимог законодавства та наявного суспільного інтересу.

Пам’ятка про щорічне звітування депутата місцевої ради

3. Доповнити інформацію про депутатів на сайті громади. Розмістити детальну інформацію про кожного депутата, включаючи:

1) ПІБ, контакти депутата/тки,   фото;

2) графік прийому громадян;

3) щорічні звіти

4) іншу інформацію про роботу депутата.

За посиланням нижче можна переглянути

Презентацію "Моніторинг діяльності депутатів за 2019 рік".