Херсонський обласний ТЦК та СП інформує

Дата: 23.07.2024 16:49

Знищена ворожа техніка = додаткова відпустка.

Військовослужбовцям надається додаткова відпустка за знищену техніку тривалістю (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/585-2024-%D0%BF#n16) та у порядку (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/585-2024-%D0%BF#n8), (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/585-2024-%D0%BF#n8) визначеними Кабінетом Міністрів України, але не більше 15 календарних днів на рік.

Підтвердженням знищення ворожої техніки є:

журнал бойових дій (журнал ведення оперативної обстановки)

рапорт (донесення) командира підрозділу, групи (військової частини) за підпорядкованістю, що виконував (виконувала) завдання, в якому детально зазначаються обставини, місце (координати), дата, час, спосіб знищення, тип знищеної техніки

донесення (доповідь, рапорт) командирів суміжних (розвідувальних) підрозділів, які за результатами візуального спостереження підтверджують знищення техніки

дані відеофіксації, технічних засобів розвідки (спостереження), відеозапис відображення повітряної обстановки бойових машин протиповітряної оборони під час бойової роботи

Рішення про визнання ворожої техніки такою, що знищена, приймається на підставі обов’язкового підтвердження відеофіксації та додатково записами з журналів бойових дій, рапортами командира, донесеннями з яких можливо зробити висновок про її знищення, і оформляється розпорядчим документом (наказом) керівника органу військового управління (начальника підрозділу, органу, закладу чи установи СБУ), в складі якого підрозділ виконує завдання згідно з бойовим наказом (розпорядженням).

У розпорядчому документі (наказі) про підтвердження знищення техніки зазначаються обставини, місце, дата, час, спосіб знищення техніки, тип техніки, конкретні особи підрозділу, екіпажу та прирівняного до них підрозділу з урахуванням їх особистого внеску (або окрема особа у разі самостійного виконання завдання), які (яка) виконували (виконувала) завдання із знищення ворожої техніки.

Розпорядчий документ (наказ) про підтвердження знищення ворожої техніки приймає керівник органу військового управління (начальник підрозділу, органу, закладу чи установи СБУ), якому підпорядковується військовослужбовець (підпорядковуються військовослужбовці), у випадку підпорядкування військовослужбовців різним керівникам органів військового управління (начальникам підрозділів, органів, закладів чи установ СБУ), - в зоні відповідальності якого знищено техніку.

Розпорядчий документ про підтвердження знищення ворожої техніки є підставою для видання наказу про надання відпустки.

*безпосередні та прямі командири до рівня роти (ротно-тактичної групи) військовослужбовців, які знищили ворожу техніку, мають право на відпустку тривалістю один календарний день.

На зображенні може бути: текст