День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Дата: 14.12.2021 14:58

14 грудня в Україні відзначають День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що сталася 26 квітня 1986 року. Насамперед, це день мужніх та самовідданих людей, які прийняли доленосний виклик, щоб захистити не тільки Україну, але й усе людство від руйнівного впливу зруйнованого внаслідок аварії 4-го енергоблоку.

До ліквідації наслідків аварії було залучені тисячі фахівців різних професій! Отримуючи великі дози опромінення, інженери, будівельники, шахтарі, енергетики, водії, військові, лікарі - усі, хто пішов тоді не тільки за наказом, а й за покликом серця, зупинили невидимого і дуже підступного ворога. Силами понад 600 тисяч ліквідаторів за рекордно короткий термін, 206 днів, у 1986 році було побудовано об’єкт «Укриття». Це перша захисна споруда, яка дозволила пом’якшити згубний вплив мирного атома, що вийшов з-під контролю.

Сьогодні наш обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності, самовідданості та високого професіоналізму. Ми щиро дякуємо ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які проживають на території Присиваської територіальної громади. Щиро бажаємо Вам і Вашим родинам міцного здоров’я, злагоди, сімейного затишку, щастя, миру і  добра.

З повагою,

сільський голова Присиваської територіальної громади

Кліщевський С. О., сільські депутати, члени виконавчого

комітету та працівники апарату сільської ради.