80 років від дня народження Богдана Ступки

Дата: 16.11.2021 11:53

У 2021 році виповнилося 80 років від дня народження видатного українського актора Богдана Ступки (1941-2012). Народний артист України, митець світового масштабу, який у своїй творчості втілив кращі риси української духовності. За своє творче життя він виконав понад 200 ролей у театрі та кіно.

Мистецька палітра Богдана Ступки не мала меж, а за його кіноролями можна вивчати історію. За свою багаторічну телекар'єру Ступка знявся більш ніж в ста фільмах, включаючи документальні та телевізійніБогдан Сильвестрович втілив на екрані чимало видатних постатей: Іван Брюховецький ("Чорна рада"), Іван Мазепа ("Молитва за гетьмана Мазепу"), Богдан Хмельницький ("Вогнем і мечем"), Тарас Бульба ("Тарас Бульба") і навіть Чингісхан ("Таємниця Чингісхана").

А кінодебют Богдана Ступки відбувся у 1970, коли 29-річний львівський театральний актор зіграв Ореста Дзвонаря у стрічці режисера Юрія Іллєнка "Білий птах з чорною ознакою". Цей фільм приніс оглушливу славу та визнання Ступці, який блискуче зумів відтворити складність людської натури.

Пробував свої сили Богдан Сильвестрович і на державній службі. У 1999-2001 роках він очолював Міністерство культури і мистецтв України.

З 2001 року і до останніх днів він був художнім керівником Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка в Києві. Також був художнім керівником акторського курсу в КНУТКіТ ім. І. К. Карпенка-Карого (2006-2010), з 2009 року був президентом Київського міжнародного кінофестивалю.

Пропонуємо прослухати вірш Ліни Костенко «Крила» у виконанні Богдана Ступки:

.