Радіодиктант 2021

Дата: 09.11.2021 14:06

Сьогодні, у День української писемності і мови, відбувся ХХІ Радіодиктант української єдності. Кожен погодиться, що національна єдність є незаперечною цінністю. А національна мова в досягненні цієї єдності є одним із найвирішальніших чинників.

Цього року до заходу долучилися адміністрація, учителі, учні 6-11 класів закладів загальної середньої освіти, а також працівники Присиваської сільської ради, зокрема працівники відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту на чолі з начальником відділу та діловод сільської ради. Учасники писали диктант «Слідом за пам’яттю», створений  українським письменником Юрієм Андруховичем, який є значущою фігурою сучасної літератури, блискучим стилістом, твори якого відкривають усі можливості української мови.

Здавалося б, як диктант національної єдності може щось змінити в житті? Але ж новий досвід — завжди певне відкриття, нова навичка, яка дає враження й відкриває нове розуміння. Людина ХХІ століття публічна: вона створює дописи в соцмережах, має своє коло читачів, є лідером думок та об’єктом цікавості в певному колі. Тому грамотність – це одна з важливих якостей сучасної людини. Безумовно, така акція демонструє важливість державної мови, показує, що ви вважаєте її престижною. А власний приклад завжди може стати мотивацією для інших діяти так само — поважати свою мову та країну.

Статтю підготувала

інспектор з питань освіти