З Днем захисника України, Днем Українського козацтва і святом Покрови Пресвятої Богородиці!

Дата: 14.10.2021 10:48

14 жовтня Україна на державному рівні вшановує своїх захисників. У цей день українці згадують воїнів, які в різні часи обороняли й обороняють нашу незалежність і територіальну цілісність, усіх захисників України.

Це день відзначення мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу. Це свято нероздільно пов’язане з розвитком війська від часів Русі до сьогодення.

Історія цього свята має давню традицію. Покрову Пресвятої Богородиці відзначали козаки, за що свято отримало другу назву – Козацька Покрова. Українське військо 1917–1921 років зберігало козацькі військові традиції в назвах військових частин, структурі, прапорах, одностроях тощо.

14 жовтня 1942 року вважається символічним днем створення Української повстанської армії. Українська армія береже бойові традиції предків та імена героїв, від воїнів-русичів і козаків до січових стрільців і вояків УПА.

Від початку сучасної російсько-української війни, аби зупинити агресію Російської Федерації та відстояти незалежність України, майже чотириста тисяч українців взяли до рук зброю у лавах Збройних Сил, Національної гвардії, правоохоронних органів і добровольчих формувань.

Наразі Українська армія активно модернізується, позбувається радянської спадщини та відновлює українські військові традиції. Наше військо стає однією з найбоєздатніших армій Європи, маючи за плечима досвід більше 6 років боїв російсько-української війни.

Ми висловлюємо безмежну вдячність захисникам вільної, суверенної та незалежної України, тим хто ціною власного життя та здоров’я захищає кордони держави від російського агресора. Ваш подвиг та звитяга навіки залишиться у пам’яті нащадків.

З повагою,

Присиваський сільський голова

Кліщевський Сергій Олександрович,

депутати, члени виконкому та працівники апарату ради