Про адміністративні послуги ЄДЕССБ

Дата: 11.10.2021 08:27

З метою оптимізації органів архітектурно-будівельного контролю та нагляду постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2020 року №1340 «Деякі питання функціонування органів архітектурно-будівельного контролю та нагляду», яка набрала чинності з 30 грудня 2020 року, ліквідовано Державну інспекцію містобудування України і Державну сервісну службу містобудування України та утворено ДІАМ як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, а також затверджено Положення про ДІАМ.

Постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2021 року № 960 «Питання Державної інспекції архітектури та містобудування» встановлено можливість здійснення ДІАМ повноважень і виконання функцій з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 461, та Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 466, замовники послуг у сфері будівництва, що стосуються об’єктів з незначними наслідками (СС1), мають право надавати в паперовому вигляді такі документи:

повідомлення про початок виконання підготовчих робіт (у тому числі зміну даних у повідомленні);

повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта (у тому числі про зміну даних у повідомленні);

повідомлення про початок виконання будівельних робіт (повідомлення про зміну даних у повідомленні);

декларації про готовність об’єкта до експлуатації, будівництво якого здійснено на підставі будівельного паспорта;

декларації про готовність до експлуатації об’єкта;

декларації про готовність об’єкта до експлуатації індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 кв. метрів, а також господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 300 кв. метрів, збудованих у період з 05 серпня 1992 року до 09 квітня 2015 року, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, збудованих до 12 березня 2011 року.

З метою своєчасного та якісного надання зазначених вище адміністративних послуг, 07 жовтня 2021 року, надано доступ працівнику Центру надання адміністративних послуг Присиваської сільської ради до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.