ПАМЯТКА щодо здійснення благоустрою територій
Дата: 23.07.2021 08:18
Кількість переглядів: 2863
Інспектор з екології та благоустрою нагадує про те, що громадяни України окрім своїх прав, мають також обов’язки.
І. ОБОВЯЗКИ
1. Здійснювати благоустрій закріплених територій – утримання дорожнього покриття, площ та прибудинкових територій, газонів, зелених насаджень.
2. Не допускати накопичування господарських матеріалів на проїзній частині вулиць, провулків.
3. Забезпечити систематичне і своєчасне знищення бур’янів, об’єктів рослинного карантину на прилеглих та закріплених територіях.
ІІ. ЗАБОРОНЕНО
1.Захаращувати території матеріалами, сміттям, побутовими відходами, відходами виробництва.
2.Самовільно без дозволу власника (користувача) висаджувати та знищувати дерева, кущі, облаштовувати газони та городи.
3.Вивозити і звалювати сміття, будівельні, побутові, харчові відходи, відходи виробництва, трави, гілля в невідведених для цього місцях та влаштовувати звалища.
4.Випалювання стерні, або її залишків та опалого листя, спалювання сміття (в т.ч. побутового сміття).
5.Здійснювати випасання худоби, пошкоджувати та знищувати посіви сільськогосподарських культур на землях, що перебувають у використанні громадян.
ІІІ. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
Різні дії чи бездіяльність несуть за собою певну відповідальність. Так, за порушення цих Правил громадяни несуть відповідальність відповідно до Кодексу України про адміністративні порушення. Згідно із статтею 152 даного Кодексу порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладання штрафу на громадян від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Один неоподаткований мінімум на громадянина становить 17 гривень, тобто розмір штрафу може становити від 340 до 1360 гривень.
ІV. ПОРАДА
1.Дуже наболілим є спалювання рослинних рештків на городі. Влаштовуйте компостосховище на власній присадибній ділянці чи городі. Через певний час Ви отримаєте досить хороше добриво з компостосховища, заощадите власні кошти, які можуть бути стягнуті з Вас у вигляді штрафу, та не будете викликати зневагу від сусідів.
2.Слідкуйте за санітарним та естетичним станом присадибних ділянок та прилеглих територій, скошуйте вчасно траву, не допускайте забур’янення.
3.Будьте свідомими та дотримуйтеся даних Правил, адже це не так складно.
Дякуємо за розуміння!
« повернутися