Про екологічний податок

Дата: 20.07.2021 12:47

Екологічний податок – загальнодержавний обов’язковий платіж, що справляється з фактичних обсягів викидів у атмосферне повітря, скидів у водні об’єкти забруднюючих речовин, розміщення відходів. Екологічний податок формує державний, обласний та місцевий фонд охорони навколишнього природного середовища. Саме за рахунок цих фондів відбувається фінансування заходів природоохоронного напрямку.

Законом України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» були внесені зміни до пункту 4’статті 69’ Бюджетного кодексу України, згідно з якими до спеціального фонду місцевих бюджетів надходить 55 % екологічного податку, у тому числі до бюджетів територіальних громад – 25 %, до обласних бюджетів – 30 %.

Суб’єктами господарювання рекомендується отримати дозвільні документи у природоохоронній сфері та  долучитися до сплати  екологічного  податку.

Статтю підготував відділ бухгалтерського обліку, звітності,

господарської діяльності та соціального забезпечення Присиваської  сільської ради