Пам'ятка населенню щодо попередження пожеж в екосистемах!

Дата: 07.07.2021 13:17

Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають непоправного збитку природі та державі. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період. Високі температурні показники та посушлива погода сприяють тому, що значно збільшується ризик виникнення загорянь на відкритих територіях. Зазвичай причинами масштабних пожеж у природних екосистемах є наслідки людської легковажності.

У вихідні і святкові дні природні екосистеми відвідує велика кількість громадян, що призводить до різкого зростання джерел вогню. Причинами численних пожеж у природних екосистемах є необережне поводження з вогнем дітей та дорослих, спалювання сміття поблизу житлових будинків і на території, прилеглій до лісових масивів, іскри з вихлопних труб автотранспорту, блискавки, самозаймання промасленого обтирального матеріалу, ефект фокусування сонячних променів на склі та консервних бляшанках, залишених людьми на природі.

Шановні громадяни! Дотримуйтесь наступних правил пожежної безпеки:

• не кидайте сірників, що горять, і недопалків;
  • розпалюйте вогнище тільки на очищеному до шару ґрунту майданчику;
  • покидаючи місце відпочинку, загасіть вогнище водою або закидайте землею до повного припинення горіння або тління;
  • пожежу, що починається, загасіть водою або закидайте землею.

Тому обов’язково дотримуйтесь правил пожежної безпеки, не наражайте себе на небезпеку.

Якщо виникла надзвичайна ситуація або пожежа – негайно телефонуйте за номером „101”!