День кримськотатарського прапору

Дата: 26.06.2021 14:28

День кримськотатарського національного прапору відзначається 26 червня кожного року з 2010 року.

Прапор був прийнятий на першому курултаї кримськотатарського народу в листопаді 1917 році. В червні 1991 року на другому курултаї прапор було затверджено як національний. Сьогодні він є офіційним кримськотатарським національним прапором.

Кримськотатарський прапор — це полотнище блакитного кольору із жовтим гербом (тамгою) у верхньому лівому куті. Блакитний колір є традиційним кольором тюркських народів, його використовували ще на стягах Кримського ханства. Герб на прапорі — тарак-тамга (герб-гребінь) є родовим знаком Ґіреїв, керівної династії Кримського ханства.

інформацію підготувала інспектор з питань культури, туризму та спорту Ю.В. Балясна