«Ліс - наше багатство. Бережіть ліс від пожежі!»

Дата: 22.06.2021 09:30

Літо – час відпусток, а ліс є привабливим місцем для відпочинку і розваг. Але люди інколи не помічають, що через свою необережність можуть завдати великої шкоди природі.

Із прадавніх часів і до наших днів ліс давав деревину, паливо, продукти, харчування та ліки. Ліси створюють умови для існування багатьох видів рослин і тварин, захищають та підтримують різноманіття як окремих груп організмів, так і екосистем.

Дерева, без яких неможливо уявити собі ліс, є безцінною складовою довкілля: вони регулюють кругообіг води, як фільтри очищують забруднене повітря, виробляють кисень, насичують атмосферу озоном, знижують рівень шуму, перешкоджають сильним вітрам, поглинають пил та гази, захищають ґрунт від ерозії і регулюють температуру. Таким чином, ліси відіграють вирішальну роль у формуванні клімату та ландшафтів.

Причинами виникнення пожеж у лісі, у більшості випадків, є байдужість і безтурботне ставлення людини до природи: не погашені під час відпочинку багаття, кинуті в суху траву недопалки та непогашені сірники, а також дитячі пустощі з вогнем.

Отже основна причина виникнення пожеж – порушення протипожежних правил людьми, які перебувають у лісі.

З огляду на це, пам'ятайте:

Не кидайте в лісі недопалки!

– Не паліть багаття поблизу дерев!

– Розпалюйте вогнище, по можливості, на місці попереднього!

– Місце розпалювання вогню обкладіть камінням чи обсипте землею (піском)!

- Забороняється розпалювати багаття у хвойних молодняках, на ділянках, де багато сухого гілля, хвойної, трав’яної чи листяної підстилки, торфовищах!

– Не залишайте вогнище без нагляду!

– Наприкінці обов'язково залийте вогнище водою, або засипте землею чи піском!

- Водіям транспортних засобів у лісі забороняється заправляти паливні баки транспортного засобу під час роботи двигуна, а також палити або користуватися відкритим вогнем поблизу транспорту, що заправляється!

– Не будьте байдужі до незаконних знищень зелених насаджень.

– Зробіть свій власний внесок у озеленення планети: саджайте дерева та рослини!

Лісова пожежа – це жахливе явище. Якщо нехтувати протипожежними правилами та безтурботно ставитися до вогню, то кількість пожеж може зрости. Гасити їх буде складніше та із звичайного явища пожежа може перерости в стихійне лихо. Це завдасть великої шкоди не тільки лісовому господарству, але й екології. Будьте обережні з вогнем у лісі. Бережіть «зелені легені» планети від пожеж!