Обережно! Амброзія полинолиста!

Дата: 02.06.2021 10:14

Амброзія полинолиста - екологічно небезпечний бур’ян. Пилок амброзії викликає у людей захворювання - амброзійний поліноз або «сінну пропасницю».

У період цвітіння амброзії від цього захворювання страждає величезна кількість населення. У людей втрачається працездатність, опухають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та очей, з’являється нежить і сльозотеча, чхання, підвищення температури, розвивається астма. Ефективних ліків проти цього захворювання поки що не існує. Амброзія засмічує подвір’я та вулиці, присадибні ділянки, пустирі, узбіччя доріг.

Методи боротьби з амброзією є виривання амброзії з корінням або багаторазове низьке скошування амброзії у період бутонізації перед цвітінням.

З метою недопущення розповсюдження особливо небезпечного для здоров’я людини бур’яну, терміново очистіть від амброзії ділянки біля подвір’їв та будинків шляхом покосу або виривання трави та приведіть території в належний стан!

Порушення правил благоустрою територій населеного пункту тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти (340 грн) до вісімдесяти (1360 грн) неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти (850 грн) до ста (1700 грн) неоподаткованих доходів громадян. (Ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення).