Дата: 20.05.2021 10:51

Вишиванка в культурі України займає особливе місце. В наш час вишиванка вийшла з повсякденної форми одягу, проте її надягають на свята або визначні дати. День вишиванки в Україні у 2021 році святкують 20 травня.

Традиція вишивати сорочки різнокольоровими нитками та візерунками має багатовікову історію. В основному вишивали дівчата, готуючи собі придане до весілля. Кількість зібраних вишиванок говорила про матеріальний добробут нареченої. Якщо у дівчини було від 30 до 40 сорочок, то вона вважалася з бідної сім’ї, а у якої було від 100 й більше – вважалася завидною нареченою.

Ідея відзначати «День вишиванки» виникла у 2006 році. Тоді кілька студентів й викладачів Чернівецького національного університету одягнули вишиванки й влаштували флешмоб. А вже через декілька років «День вишиванки» набув міжнародних масштабів. На сьогодні географія свята охоплює понад 50 країн.

В Присиваській територіальній громаді до Дня вишиванки було оголошено он-лайн флешмоб «Присивашшя у вишиванках», в якому жителі громади мали можливість прийняти участь, надіславши свої світлини. Ми вдячні всім учасникам, які надіслали свої фото. Результатом нашої спільної роботи став відеоролик, який ми пропонуємо до вашого перегляду.

Статтю  підготувала інспектор з питань

культури, туризму та спорту Ю.В. Балясна