Проведені заходи закладами культури громади до Дня пам'яті та примирення і 76-ої річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Дата: 11.05.2021 17:12

Закладами культури громади було організовано та проведено заходи до Дня пам'яті та примирення і 76-ої річниці перемоги  над нацизмом у Другій світовій війні, на яких вшановували пам’ять захисників, котрі загинули у роки Другої світової війни.

8-9 травня 2021 року у Присиваській територіальній громаді було проведено наступні заходи:

1. День пам’яті та примирення:

- факельна хода: «Ви крок за кроком наближали переможну мить» від пам’ятника на честь воїнів-односельчан до Братських могил воїнів Радянської Армії (Григорівський СБК) та «Ми пам’ятаємо» від будинку культури до кладовища Братських могил (Строганівський СБК).

- мітинг «Дзвони пам’яті» біля пам’ятника на честь воїнів-односельчан (Павлівський СБК).

- хвилина мовчання «Пам’ятаємо, перемагаємо» біля обеліску загиблим воїнам-односельчанам (Іванівський СБК).

2. День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні:

- мітинг-реквієм «Вклоняємось Вам, бо пам’ятаємо» біля пам’ятника на честь воїнів-односельчан (Григорівський СБК).

- покладання квітів: біля пам’ятника на честь воїнів-односельчан (Павлівський та Строганівський СБК) та біля обеліску загиблим воїнам-односельчанам (Іванівський СБК).

В с. Строганівка 09 травня було проведено панахида на кладовищі Братських могил, а в с. Григорівка відбулась літургія в Храмі Святого Пророка Іллі.

Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об'єднані нації. Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

Всі заходи проходили з дотриманням карантинних обмежень.

Статтю підготувала інспектор з питань

культури, туризму та спорту Ю.В. Балясна