26 КВІТНЯ: РОКОВИНИ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ ТА МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ РАДІАЦІЙНИХ АВАРІЙ ТА КАТАСТРОФ
Дата: 26.04.2021 09:04
Кількість переглядів: 783
26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. Від радіаційного забруднення сильно постраждала також і Росія. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.
35 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня. Історики ж наголошують на політичній відповідальності комуністичного режиму, який заради ідеологічних інтересів поставив під загрозу життя і здоров’я мільйонів громадян.
Наслідки Чорнобиля стали драматичним уроком для цивілізації, суворим попередженням щодо масштабу відповідальності за життя, здоров’я людей і екологічну безпеку планети, яку взяла на себе сучасна наука.
На території Присиваської ТГ проживає три учасники ліквідації Чорнобильської трагедії: Корнійчук Микола (житель села Строганівка), Волошин Олександр та Герега Олександр (жителі села Павлівка).
Також варто згадати сім’ї, які вимушено покинули свої домівки, що опинились у зоні відчуження та на даний час мешкають на території Присиваської ТГ: Кавковські, Хоменки, Матвієнки, Величко, Шинкарі, Кобилинські, Марченко, Пилипчуки та Пуги.
Від імені сільського голови Присиваської сільської ради Кліщевського С.О., сільських депутатів, членів виконавчого комітету та працівників апарату сільської ради бажаємо Вам та Вашим рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку. А тим, кого з нами вже немає – вічна і світла пам’ять…
Закладами культури було підготовлено онлайн-мітинги:
- Григорівський СБК «Поріс Чорнобиль – бідою нашою поріс»:
- Павлівський СБК «Дзвони Чорнобиля»:
- Іванівський СБК «Ніч довжиною в 20 років»:
В статті використано матеріали із сайту Українського інституту національної пам’яті.
Статтю підготувала інспектор
з питань культури, туризму та
спорту Ю.В. Балясна
« повернутися