Про розрахунок граничних показників вартості твердого палива і скрапленого газу для надання пільг і житлових субсидій

Дата: 15.04.2021 09:07

З метою розрахунку в 2021 році граничних показників вартості твердого палива і скрапленого газу для надання пільг і житлових субсидій інформуємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 № 356 «Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим та рідким пічним побутовим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг і житлових субсидій» (зі змінами) затверджено граничні показники вартості твердого палива і скрапленого газу для надання пільг і житлових субсидій у 2012 році, які кожного року індексуються на прогнозний індекс споживчих цін поточного року.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 травня 2019 року  № 555 «Про схвалення основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2020 рік» у 2020 році при розрахунках граничних показників вартості твердого палива і скрапленого газу для надання пільг і субсидій індекс споживчих цін (у розрахунку грудень до грудня попереднього року) становив 111,6 %.

У 2021 році відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 липня 2020 року № 671 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2021-2023 роки» при розрахунках граничних показників вартості твердого палива і скрапленого газу для надання пільг і субсидій застосовується показник індексу споживчих цін на рівні 107,3 % (у розрахунку грудень до грудня попереднього року).

Таким чином, у 2021 році при розрахунках граничних показників вартості твердого палива і скрапленого газу для надання пільг і житлових субсидій за 2020 рік застосовувався показник індексу споживчих цін на рівні 111,6 %, за 2021 -                      107,3 %.

При цьому не передбачено перерахунку вартості твердого палива і скрапленого газу для надання пільг і житлових субсидій за 2020 рік.

Згідно інформації Департаменту соціального захисту Херсонської обласної державної адміністрації у 2021 році для призначення пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу, вартість 1 тони твердого палива становить 3117,67 грн (2000x1,112x1,09x1,074x1,116x1,073), 1 балону газу - 311,77 грн.

Відповідно пільга у розмірі 75% на тверде паливо - 2338,25 грн; пільга на скраплений газ - 233,83 грн; пільга у розмірі 50% на тверде паливо - 1558,84 грн, скраплений газ -155,88 грн.

При визначені права на призначення пільг на тверде паливо і скрапленого газу враховуватимуться  вимоги Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 року № 389.