Відбулась нарада щодо сплати акцизного податку у Присиваській громаді

Дата: 26.03.2021 15:37

Акцизний збір відповідно до Податкового кодексу України - це непрямий податок, яким обкладаються підакцизні товари. Сума податку включається в ціну цих предметів. Формально виплачують його платники, встановлені законом, але фактично матеріальна відповідальність перекладається на споживачів, які купують підакцизні товари.

25 березня 2021 року відбулась нарада щодо сплати акцизного податку у Присиваській громаді та проаналізовано надходження за 2019-2020 роки.

На нараді були присутні суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, а саме:

- Білоус Галина (с.Іванівка),

- Старинська Ірина (с.Павлівка),

- Литвинова Ганна (с.Григорівка),

- Чоботару Віталій (здійснює діяльність в селах Строганівка, Павлівка, Іванівка).

На нараді доведено до відома присутнім основні показники надходження по акцизному податку Присиваської територіальної громади за 2019-2020 роки та відображено тенденцію зменшення надходжень у 2020 році на 48% порівняно з 2019 роком.

У 2020 році на території Присиваської громади відбувалась масштабне будівництво Сиваської ВЕС, але надходження по акцизному податку надійшло майже вполовину менше порівняно з попереднім роком. За результатами аналізу виконаних бюджетів Присиваська сільська рада зайняла останнє місце по Херсонській області серед громад по акцизному податку.

Закликаємо усіх підприємців добросовістно та чесно здійснювати торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами!

Надавайте чеки покупцям та сплачуйте акцизний податок!

Також звертаємось до населення нашої громади - при покупці алкогольних напоїв та тютюнових виробів вимагайте від продавця чек!

Пам'ятайте! Акцизний податок в розмірі 5% вже закладено в ціну алкогольних напоїв та тютюнових виробів!

Статтю підготували

фінансовий відділ та відділ бухгалтерського обліку,

звітності, господарської діяльності та соціального забезпечення