Присиваська сільська територіальна громада (Prysyvaska village territorial community)
Каховський район, Херсонська область

Як абітурієнтам, які проживають на тимчасово окупованих територіях України вступити до вишів Херсонщини

Дата: 23.02.2021 13:10

Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України спільно з Міністерством освіти і науки України та громадською організацією «Фонд «Відкрита політика» починаючи з 2016 року проводиться активна робота щодо інформування дітей, які проживають на тимчасово окупованих територіях України, про умови та порядок вступу до освітніх закладів, що розміщенні на підконтрольних Україною територіях.

У 2020 році завдяки спрощеному вступові через освітні центри “Донбас-Україна” та “Крим-Україна” для 2026 абітурієнтів ця мрія стала реальністю.

Так, з метою проведення відповідної інформаційної кампанії у 2021 році, зокрема, підготовлено низку відеороликів під умовною назвою «Вступ–2021 для абітурієнтів зі Сходу України» хронометражем 40 с., «Вступ – 2021 «Успішна історія Андрія з Донецька» хронометражем 40 с., «Вступ – 2021 «Успішна історія Карини з Луганська» хронометражем 40 с., які відповідно до листа Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 28 січня 2021 року № 24/21 мають ознаки соціальної реклами.

Посилання на відеоролики:

«Вступ-2021 для абітурієнтів зі Сходу України» (40 секунд): https://drive.google.com/file/d/1jv5zdmcuDMnrmOauYcmWJr32s5aQZgdx/view?usp=sharing .

«Вступ-2021 "Успішна історія Андрія з Донецька» (40 секунд): https://drive.google.com/file/d/13IFhMLeimr5Ue6PBcUV4w8XZ5dtbsOEQ/view?usp=sharing .

«Вступ-2021 "Успішна історія Карини з Луганська» (40 секунд): https://drive.google.com/file/d/1DmocZvxEteJ8SYS-lV-ypfetbdiSglFq/view?usp=sharin

Випускники закладів загальної середньої освіти, які проживають на тимчасово окупованій території України, можуть звернутися до 7 освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна», які діють в:

• Херсонському державному університеті;
  • Херсонському державному аграрно-економічному університеті;
  • Херсонській державній морській академії;
  • Херсонському національному технічному університеті;
  • Херсонській філії Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова;
  • Херсонському факультеті Одеського державного університету внутрішніх справ;
  • Генічеському медичному училищі Херсонського державного університету.