Звіт про виконання соціальної послуги «Догляд вдома» в 2020 році

Дата: 22.02.2021 15:18
Кількість переглядів: 1948

Згідно Закону України «Про соціальні послуги» (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2019, № 18, ст.73) та  Наказу Міністерства соціальної політики України від 23.06.2020 року № 42, які  визначають основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику складних життєвих обставин, подолання або мінімізацію їх негативних наслідків, особам або сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах.

У Присиваській об'єднаній територіальній громаді надається послуга «Догляд вдома».

Соціальна послуга «Догляд Вдома» - це допомога в самообслуговуванні (дотримання особистої гігієни, рухового режиму, годування), пересуванні в побутових умовах, веденні домашнього господарства (закупівля і доставка продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування їжі, косметичне прибирання житла, оплата комунальних платежів, прання білизни, дрібний ремонт одягу), в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами (виклик лікаря, працівників комунальних служб, транспортних служб тощо); навчання навичкам самообслуговування; допомога в забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичкам користування ними; психологічна підтримка; надання інформації з питань соціального захисту населення; допомога в отриманні безоплатної правової допомоги; допомога в оформленні документів; це комплекс заходів, що здійснюються за місцем проживання (вдома) отримувача соціальної послуги протягом робочого дня суб’єкта, що надає соціальну послугу догляду вдома, який спрямований на створення умов забезпечення життєдіяльності осіб, які частково або повністю втратили або не набули здатності до самообслуговування.

Соціальна послуга «Догляд вдома» надається :

1) особам з інвалідністю,

2) дітям з інвалідністю;

3) громадянам похилого віку з когнітивними порушеннями;

4) невиліковно хворим, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися;

В Присиваській об'єднаній територіальній громаді за надання соціальних послуг відповідальні:

- старости сільських старостинських округів;

- спеціалісти з діловодства,

-спеціаліст із соціальної роботи,

- соціальні працівники, що закріплені за кожним населеним пунктом громади та надають соціальну послугу «Догляд вдома».

У 2020 році  в Присиваській територіальній громаді послуга «Догляд вдома» надавалася соціальними робітниками 39 особам, а саме:

- с. Григорівка - 12 людям похилого віку, соціальний робітник Гловацька Н.І.;

- с. Павлівка - 7 людям похилого віку, соціальний робітник Ражабова Р.У.;

- с. Строганівка – 11 людям, соціальний робітник Швець Т.В.;

- с. Іванівка – 9 людям, соціальний робітник Шостак О.Л.

Всім особам, які обслуговуються соціальним робітником надавалися наступні послуги:

- допомога у веденні домашнього господарства;

• закупівля та доставка продуктів харчування, ліків та інших необхідних для життєдіяльності товарів;
  • допомога у прибиранні житла (косметичне, вологе та генеральне прибирання);
  • допомога у внесенні платежів;
  • допомога в обробітку присадибних ділянок;
  • психологічна підтримка (бесіди, спілкування, мотивація до активності);
  • допомого в оформленні субсидій;
  • допомога у проведенні  процедур, пов'язаних зі здоров'ям;
  • доставка води та піднесення вугілля та дров, розпалювання печей, розчистка снігу.

Спеціалістом із соціальної роботи, старостами старостинських округів та представниками Присиваської сільської ради проводилися обстеження матеріально-побутових умов проживання осіб, що перебувають на обслуговуванні, забезпечення їх необхідними продуктами харчування, вугіллям та дровами. Також проводилися бесіди-роз'яснення щодо дотримання санітарних норм та правил у зв'язку з пандемією COVID-19.

КІЛЬКІСТЬ НАДАННЯ ОСНОВНИХ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ ПО ГРИГОРІВСЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ РАДІ ЗА 12 МІСЯЦІВ 2020 РОКУ

Назва послуги

270

200