20 лютого – День Героїв Небесної Сотні

Дата: 19.02.2021 16:15

20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні.

Цього дня ми вшановуємо пам’ять тих громадян, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності, тих, хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України.

«Небесною Сотнею» називають загиблих учасників Революції Гідності.

Герої Небесної Сотні – уособлення людської, громадянської та національної відваги й самовідданості.

Героями Небесної Сотні стали люди, різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були успішні підприємці й пенсіонери. Найстаршому – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17.

Євромайдан увійшов в історію України як символ і взірець жертовності, патріотизму та героїзму. Він вкотре підтвердив те, що у найкритичніші та найважливіші періоди нашої історії знайдуться герої, ладні пожертвувати власним життям заради майбутнього України як незалежної демократичної держави. Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні у центрі Києва. Цього дня у середмісті столиці загинуло та отримало смертельні поранення близько 50 осіб.

Революція Гідності засвідчила: українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися, відстоюючи власні права та свободи.

Слава Героям Небесної Сотні, слава українським воїнам, які з гідністю та честю виконують свій святий обов’язок захисту нашої Батьківщини. Будьмо гідні своїх героїв, які віддали свої життя за нашу свободу та право на вільний розвиток.

19 лютого працівниками апарату біля адміністративної будівлі Присиваської сільської ради було приспущено Державний Прапор України та оголошено хвилину мовчання. Також в цей день в актовій залі для працівників апарату було показано фільм «Небесна Сотня. Зима, що нас змінила».

З метою увічнення пам?яті про Героїв Небесної Сотні та вшанування подвигу Учасників Революції Гідності, формування  особистісних якостей громадянина-патріота України на основі національних, культурно-історичних традицій, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення  до Героїв Небесної Сотні, в закладах загальної середньої освіти Присиваської сільської ради було проведено ряд тематичних заходів:

- години спілкування, бесіди «Герої Небесної Сотні» для учнів 1-11 класів,

інформаційні експрес-години «Революція Гідності», «Сотня нескорених героїв», «Моя країна  - Україна» в початкових класах;

- тематичні виставки літератури та матеріалів «Шануймо подвиг героїв Майдану», «Герої Небесної Сотні», у шкільних бібліотеках;

- літературно-музична композиція «Зима, що нас змінила» (8 клас Строганівської ЗОШ);

- уроки мужності «Герої не вмирають»;

урок-дослідження  «Євромайдан: події, люди, втрати і здобутки» (в 11 класі Григорівської ЗОШ);

- перегляд документального фільму «Небесна сотня. Зима, що нас змінила»;

­- виставка дитячих малюнків «Я славлю свою рідну Україну» (учні 1-7 класів);

акція «Ангели пам'яті» (у пам’ять про розстріл Героїв Небесної Сотні 18-19 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві).

Про подвиг Героїв Небесної Сотні працівниками закладів культури Присиваської територіальної громади  було підготовлено онлайн-заходи:

Григорівський СБК «Вам – наша пам’ять і любов!»:

Павлівський СБК «У нашій пам’яті вони назавжди залишились»: https://drive.google.com/file/d/19mIMOt5sFBl7wdakEw4T5IJez5p0nEqW/view?usp=sharing

Строганівський СБК «Зима, що нас змінила»:

Іванівський СБК «Небесна сотня на стороні гідності»:

Слава Україні! Героям Слава!

В статті використано матеріали Українського інституту національної пам’яті

Статтю підготувала інспектор з питань культури, туризму та спорту Ю.В. Балясна спільно з інспектором з питань освіти О. М. Мельник