Про граничні показники вартості твердого палива та скрапленого газу для надання пільг і субсидій

Дата: 16.02.2021 08:20

Відповідно до основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2021-2023 року, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2020 року № 671 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2021-2023 роки» у 2021 році прогнозний індекс споживчих цін становить 107,3 відсотка.

У пункті 2 постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 року № 356 «Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг та житлових субсидій за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» (зі змінами) встановлено, що для надання пільг і житлових субсидій населенню застосовуються граничні показники вартості твердого палива 2000 гривень за 1 тонну, скрапленого газу - 200 гривень за один балон.

У наступних роках зазначені граничні показники вартості твердого палива і скрапленого газу індексуються на коефіцієнт (Кі), який визначається за формулою:

Кі = (Іпот/100)х(І 1/100)х(І 2/100)х....х(Іn/100),

Де І пот - прогнозний індекс споживчих цін поточного року (грудень до грудня попереднього року);

І 1, І 2, .... Іn - прогнозні індекси споживчих цін за попередні роки (грудень до грудня попереднього року) починаючи з 2017 року.

При застосуванні прогнозного індексу споживчих цін на 2021 рік на рівні 107,3 відсотка, коефіцієнт для визначення граничного показника вартості твердого палива і скрапленого газу для надання житлових субсидій становить (1,112*1,09*1,074*1,055*1,073).

Таким чином, під час призначення населенню субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива вартість у 2021 році 1 тони твердого палива застосовується в розмірі 2947,26 гривень, 1 балону скрапленого газу - 294,73 гривні.