Дата: 22.01.2021 08:50

Щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки (1919 рік) в Україні відзначають День Соборності України.

22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки и? Акт Злуки українських земель. Адже 22 січня 1918 року вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання УНР і ЗУНР в одну державу.

Ці вагомі та рівнозначні за впливом на розвиток та відновлення української державності події заклали міцну основу для подальшої консолідації українського суспільства. Події 22 січня 1919 року залишили глибинний слід в історичній пам’яті українського народу та українській суспільно-політичній думці ХХ ст. Україна інтерпретувалася лише як соборна держава, що має ідеали свободи і незалежності. Соборність відіграла і відіграє роль наріжного каменя сучасної української національної ідеї, важливої складової становлення української політичної нації.

Від імені Присиваського сільського голови Кліщевського С.О., сільських депутатів, членів виконавчого комітету та працівників апарату сільської ради, вітаємо всіх з цим важливим для України святом! Бажаємо міцного здоров’я, достатку і злагоди в родинах, миру, успіхів, та нових досягнень на благо рідного Присивашшя та України!

Хай воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети - процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу.

Будинками культури громади було підготовлено онлайн заходи:

Григорівський СБК «Україна – Соборна держава»

Павлівський СБК «Разом сильніші»

Строганівський СБК «В єдності сила»

Іванівський СБК «Соборна мати Україна, одна на всіх, як оберіг»

Статтю підготувала

інспектор з питань культури,