Зі святом Старого Нового року!

Дата: 14.01.2021 13:37

В ніч з 13 на 14 січня відбувається святкування Нового року за старим стилем. Це свято отримало назву Старий Новий Рік. Дата свята  збігається з датою іменин Василя, в цей день за традицією люди не спали всю ніч і засівали зерном будинки сусідів і знайомих, оскільки Василія Великого вважали покровителем землеробства, тому в цей день основним обрядом було засівання осель зерном. Вважається, що першим посівальник на Новий рік, як правило, приносить у дім щастя.

Народні традиції перейшли і у святкування Старого Нового року. Напередодні свята, 13 січня, настає Щедрий вечір, який також називають Маланки, Маланьї, Василів вечір, Овсінь, Щедрець, Товста кутя. Після півночі 14 січня настає Василів день. Вважається, що в день Старого Нового року першим в будинок повинен зайти чоловік.

В Україні та Білорусі відзначають Щедрий вечір, який включає в себе святкування, гуляння та ворожіння. Крім того, старий Новий рік традиційно відзначають і у Сербії, Македонії, Косово, Боснії і Герцеговині, а також у Чорногорії, де церкви використовують юліанський календар. В Уельсі також існує аналог старого Нового року — фестиваль Хен Галан, у Швейцарії це день Святого Сильвестра.

Від імені Присиваського сільського голови територіальної громади Кліщевського С.О., сільських депутатів, членів виконавчого комітету та працівників апарату сільської ради, вітаємо зі Старим Новим роком та бажаємо всім миру і благополуччя, любові і правди, здоров’я та радості!

Будинками культури громади було підготовлено онлайн заходи:

- Григорівський СБК «Щедрівочка щедрувала, до віконця припадала»:

- Павлівський СБК «Зоря над вертепом». У відео використовуються фотографії з архіву будинку культури:

Строганівський СБК:

- Іванівський СБК «Добрий вечір!».У відео використовуються фотографії з архіву будинку культури:

Статтю підготувала

інспектор з питань культури,