Податки для ФОПів: скільки та коли платити у 2021 році

Дата: 05.01.2021 13:38

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі пропонує ознайомитись зі змінами в оподаткуванні, які стосуються фізичних осіб-підприємців, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування, в частині сплати ними сум єдиного податку та ЄСВ з   01.01.2021 року.

Враховуючи, що станом на 1 січня 2021 року мінімальна заробітна плата складає 6000 гривень, а прожитковий мінімум для працездатних осіб (ПМПО)  - 2 270 гривень, то розмір єдиного податку та ЄСВ складає:

для ФОП І групи: єдиний податок з 1 січня становить 227 гривень (це    10 відс від розміру ПМПО), єдиний внесок - визначено у сумі 1 320 гривень.

для ФОП ІІ групи: єдиний податок з 1 січня становить 1 200 гривень (це 20 відс від розміру мінімальної заробітної плати), єдиний внесок - визначено у сумі 1 320 гривень.

Нагадуємо, що підприємці першої та другої групи сплачують єдиний податок щомісяця авансом не пізніше 20-го числа поточного місяця, а ЄСВ - щоквартально до 20-го числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (за І квартал - 19.04.2021, за ІІ квартал - 19.07.2021, за ІІ квартал - 19.10.2021, за ІV квартал - 19.01.2021).

Окрім того зазначаємо, що законом України від 04.12.2020 №1072-ІХ передбачені пільги для фізичних осіб-підприємців платників єдиного податку першої групи. Дана категорія платників може не сплачувати єдиний внесок та єдиний податок за грудень 2020 року та 5 місяців з січня по травень (включно) 2021 року. Важливо: нововеденнями чітко визначено, що місяці несплати єдиного внеску включаються до страхового стажу єдинника першої групи.

Рекордні 9,4 мільярда гривень податків та зборів - внесок херсонців до Зведеного бюджету України

За 2020 рік платники податків Херсонщини перерахували рекордну суму до бюджетів усіх рівнів, а саме - 9432,4 млн. гривень податкових надходжень. Це на 636 млн. гривень або 7 відсотків перевищує минулорічний показник.

Успішному завершенню бюджетного року на Херсонщині податківці завдячують усім платникам податків та громадянам області, які cумлінно сплачували податки та збори протягом 2020 року. Насамперед, це - інвестиції кожного свідомого бізнесмена в добробут і розвиток нашої області та повноцінне фінансування соціальних проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування Таврійського краю.

З 22:00 5 січня до 01:00 6 січня можливі часткові обмеження доступу до електронних сервісів

У звязку з проведенням обслуговування програмно-технічного комплексу кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС повідомляємо, що 05.01.2021 з 22 год. 00 хв. до 01 год. 00 хв. 06.01.2021 можливі часткові обмеження доступу до електронних сервісів.

Просимо вибачення за тимчасові незручності.