День Святого Миколая

Дата: 18.12.2020 16:12

19 грудня в Україні відзначається велике православне свято - день Миколи Чудотворця, свято подарунків і виконання бажань.

Микола Чудотворець - один з найбільш шанованих православною церквою святих. Він жив у Візантії і вів праведне життя, прославившись безліччю створених чудес. Його шанують як захисника моряків, мандрівників і сиріт. Миколі заведено молитися при подорожі, перед поїздкою і за здоров'я дітей і близьких.

У західній католицькій традиції, наприклад в Польщі, День Святого Миколая відзначають 6 грудня. Це пов’язано з традицією відзначати подібні свята за юліанським календарем. У православній традиції це 19 грудня, перед початком різдвяних і новорічних свят. У Болгарії він називається Нікулдень. Болгари вважають Миколу покровителем роду, дому і добробуту. У США і Канаді свято називають Saint Nick’s Day.

Добрі і слухняні діти вранці під подушкою або під ялинкою, в панчосі або у взутті знаходять подарунки і солодощі, неслухняні - часто отримують різочки. Це знак, прикмета або натяк на те, що для того, щоб отримати щось тепле та приємне для себе - дуже бажано бути слухняним та добрим до інших.

В цей день вітаємо з Днем святого Миколая! Бажаємо приємних подарунків та солодких сюрпризів, миру і блага в сім’ях, доброго щастя і міцного здоров’я, великої удачі та чудових ідей, відкритої душі і світлої надії.

Будинками культури громади було підготовлено онлайн заходи:

• Григорівський СБК «Йде Святий Миколай, ти добром його зустрічай…»

• Павлівський СБК «Святий Миколай, подарунки нам роздай!»

• Строганівський СБК «В український любий край їде Святий Миколай»

• Іванівський СБК «Святий Миколаю ми тебе чекаємо!». Для відео ролика використовувались фотоматеріали з архіву будинку культури

Статтю підготувала

інспектор з питань культури, туризму та спорту