Присиваська сільська ОТГ (Prysyvaska village united territorial community)

№ 3. Лемурійське озеро затоки Сиваш

Дата: 17.12.2020 09:14

Озеро знаходиться поблизу до затоки Сиваш, однак має неприродне, а антропогенне походження. Воно утворилось внаслідок падіння винищувача Міг-15 у липні 1968 року.

Винищувач вилетів із аеродрому «Бальбек», який знаходиться в Автономній республіці Крим, для випробування нової радіолокаційної системи під Євпаторією. Основним завданням випробування було простежити за польотом та маневрами літака. За штурвалом був дуже досвідчений пілот (учасник Другої світової війни). Під час польоту на висоті 8 км над містом Джанкой літак почало хилити вліво. По рації пілот повідомив на базу про несправність. Після чого в повітря було піднято два вертольоти з аварійною бригадою, які летіти за маршрутом Міг-15. Над містом Армянськ літак почав падати. З бази по рації наказали катапультуватись. Пілот знав чим обернеться падіння літака на місто, тому дотягнув до затоки Сиваш після чого катапультувався, але вже було занадто низько. Після вибуху приземлилась аварійна бригада. Вони відразу кинулись на допомогу пілоту. Коли до нього добігли він був ще живий, але від больового шоку він помер на руках у побратимів. Місце падіння було оточено військовими. Наступного дня прибула бригада із спецтехнікою, яка визначила причини падіння. На місці падіння утворилася вирва.  З глибини 18 метрів було вирито чорні скрині. Було встановлено дві імовірні причини падіння літака: попадання птахів до турбіни літака або ж в турбіні був залишений ключ борттехніком. Військові забрали всі деталі літака, але мілкі фрагменти можна зустріти і зараз. А деякі деталі зберігаються у місцевому краєзнавчому музеї.

Через деякий час яма, що утворилась після аварії, заповнилась червоною водою, а в двотисячних роках було проведено дослідження, які підтвердили що ропа має лікувальні властивості.