День пам’яті жертв Голодомору

Дата: 27.11.2020 15:25

Наприкінці листопада Україна вшановує загиблих від штучного голоду, організованого радянською владою в XX столітті.

День пам’яті жертв голодоморів – щорічний національний пам’ятний день в Україні. Жалобна дата припадає на кінець листопада і відзначається щорічно в четверту суботу листопада. Таким чином, цього року пам’ять загиблих від штучного голоду Україна вшановуватиме 28 листопада.

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім серед найбільш трагічних сторінок історії українського народу особливо сумне місце займає Голодомор 1932-1933 років. За різними даними у 1932-1933 роках від голоду загинуло від 4,5 до 10 мільйонів людей.

У 2008 році до 75-х роковин Голодомору під керівництвом Українського інституту національної пам’яті була створена Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр., що складається з 18 регіональних томів та одного зведеного. Цей список не є вичерпним, робота зі встановлення масштабів Голодомору все ще триває.

28 листопада 2006 року законом України Голодомор 1932−1933 років був визнаний геноцидом українського народу.

Традиційною скорботною акцією цього дня є акція "Запали свічку". Долучитися до неї доволі просто – після загальнонаціональної хвилини мовчання достатньо запалити свічку на своєму вікні 28 дистопада о 16:00.

В зв’язку із введенням в країні карантинних обмежень в будинках культури та закладах освіти громади 27 листопада було проведено онлайн заходи:

Григорівський СБК - «Запали свічку пам’яті»:

- Павлівський СБК - «Запали свічку пам’яті»:

- Строганівський СБК - «Не згасни свічка пам’яті»:

- Іванівський СБК - «Запали свічку»:

У Павлівській ЗОШ І – ІІІ ступенів проведений захід «Не погасити пам’яті вогонь»:

З метою вшанування пам’яті жертв Голодомору в Григорівській ЗОШ І – ІІІ ступенів, Строганівської ЗОШ І – ІІ ступенів та Іванівській ЗОШ І-ІІ ступенів особливу увагу приділено поширенню знань про трагічні сторінки історії нашої країни, осмисленню обставин виникнення, перебігу та наслідків творення голоду тоталітарним режимом. Також було дистанційно проведено загальноукраїнську акцію «Запали свічку».