Законопроєкт «Про адміністративний збір»

Дата: 27.11.2020 09:04

16 листопада в парламенті було зареєстровано законопроєкт «Про адміністративний збір» (№4380) (далі – Законопроєкт), розроблений з метою впорядкування відносин у сфері плати за надання адмінпослуг, забезпечення прозорості цих відносин, та для підтримання сталого та якісного надання послуг за рахунок обґрунтованих (раціональних) розмірів адміністративного збору. Детальніше: https://bit.ly/3m5Sy5k.

В разі його прийняття, на законодавчому рівні буде визначено єдині засади і критерії платності та безплатності адмінпослуг, порядок визначення конкретних розмірів адміністративного збору, процедуру його сплати.

Також законопроект пропонує:

???? стимулювання користуватись електронними послугами (що будуть на 25% дешевшими);

???? фіксована плата за базові адміністративні послуги, у додатку до законопроекту;

???? плату за адміністративний збір фіксувати у гривні, а мінімальну ставку адміністративного збору визначити на рівні 20 гривен.

З цими та іншими новаціями ви можете ознайомитись в тексті законопроекту https://bit.ly/3l5jWyX.

Основою законопроекту стали багаторічні напрацювання Центру політико-правових реформ у цій сфері. В рамках робочої групи, створеної з ініціативи Голови підкомітету з питань адміністративних послуг та адміністративних процедур Лариси Білозір, законопроект було доопрацьовано за активної участі народних депутатів України, представників окремих міністерств, експертів Програми «U-LEAD з Європою», представників асоціацій органів місцевого самоврядування, керівників ЦНАП та інших зацікавлених сторін.