Конкурс художнього читання «Наша земля – Україна»

Дата: 17.11.2020 09:34

13 листопада 2020 р. серед здобувачів освіти ЗЗСО Григорівської сільської ради було проведено ІІ етап щорічного обласного онлайн конкурсу майстрів художнього читання «Наша земля - Україна» у форматі ZOOM-конференції. Метою Конкурсу є виявлення обдарованих талановитих дітей, розвитку емоційності та художнього смаку особистості, пізнання осмислення краси художнього слова, удосконалення мистецтва живого мовлення, як джерела збагачення національної культури України.

Згідно умов, Конкурс проводився  у формі індивідуальних виступів (відеозаписів, які являлися конкурсними роботами). До конкурсної програми майстрів художнього слова були підібрані твори українською мовою малих літературних форм різних жанрів вітчизняної класики, сучасних авторів.

Оцінювання виступів учасників Конкурсу здійснювало журі, сформоване із відповідних фахівців, на підставі таких критеріїв оцінювання: художній рівень репертуару, індивідуальність виконавця, виконавська майстерність.

Конкурс проходив у трьох вікових категоріях:

- І (молодша) – 6-9 років;

- ІІ (середня) – 10-13 років;

- ІІІ (старша) – 14-18 років.

Згідно поданих заявок, в І віковій категорії прийняли участь 15 учнів закладів загальної середньої освіти Григорівської сільської ради. Найбільше учасників було представлено із Григорівської ЗОШ І-ІІІ ст. Найбільшу кількість балів від журі отримав Луньов Ілля, учень Григорівської ЗОШ І-ІІІ ст., (вчитель Сивцева О. М.), і тому став переможцем в цій категорії. Журі відзначило високий рівень виконання ним вірша Соні Буре «Пасіка».  ІІ місце посіла Чернецька Алевтина, учениця Григорівської ЗОШ І-ІІІ ст., (учитель Сивцева О. М.), ІІІ місця розділили  Шонія Анастасія, учениця Григорівської ЗОШ І-ІІІ ст., (вчитель Грабовецька О. І.) і Табунщик Вікторія, учениця Іванівської ЗОШ І-ІІ ст., (вчитель Доценко О. С.).

В ІІ віковій категорії було представлено 9 відеозаписів учасників Конкурсу. Переможцем в цій категорії став учень Григорівської ЗОШ І-ІІІ ст., Унтила Ерік (вчитель Мороз Н. М.), який неперевершено виконав твір-усмішку О. Вишні «Чудака, їй-богу». ІІ місце посіла Чеботарьова Дар`я, учениця Строганівської ЗОШ І-ІІІ ст. (вчитель Бондаренко Л. П.), виконавши вірш М. Савки «Пливуть гроби по морях, як човни». ІІІ місце розділили: Гнатовська Єлизавета, учениця Григорівської ЗОШ І-ІІІ ст. (вчитель Сьомаш Т. А.) та Часник Адріана, учениця Іванівської ЗОШ І-ІІ ст. (вчитель Коновалова О.П.).

ІІІ вікова категорія була представлена всього трьома учасниками, які поділили між собою місця в цій категорії. Переможцем стала учениця Іванівської ЗОШ І-ІІ ст., Чижикова Дар`я (вчитель Коновалова О.П.), яка дуже емоційно виконала вірш Ліни Костенко «Я хочу щастя». ІІ місце розділили Посуховська Дар`я, учениця Павлівської ЗОШ І-ІІІ ст. (вчитель Раднаєва-Кириченко Я. І.) та Вишневська Юлія, учениця Іванівської ЗОШ І-ІІ ст. (вчитель Коновалова О. П.).

Переможці та призери ІІ етапу обласного онлайн конкурсу майстрів художнього читання «Наша земля - Україна» будуть нагороджені дипломами відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту І, ІІ, ІІІ ступеня, а також представлять нашу громаду в ІІІ етапі Конкурсу.

Члени журі відзначили відмінну підготовку учнів шкіл, які показали достатньо високий художній рівень виконання та актуальність обраного літературного матеріалу. Учні змогли осмислити красу художнього слова та продемонструвати  мистецтво живого мовлення. Членів журі вразив вибраний репертуар, що відповідав віковим категоріям конкурсу. Крім того, учні шкіл продемонстрували не лише красу голосу, а й добру, тривалу пам’ять.