Державна кредитна програма «Доступні кредити 5-7-9%» для підтримки місцевого бізнесу

Дата: 26.10.2020 09:36

За ініціативи Президента України запроваджено державну кредитну програму «Доступні кредити 5-7-9%» з метою посилення конкурентоспроможності українського мікро- та малого бізнесу, створення нових робочих місць, повернення трудових мігрантів.

Що це за програма?

За даними провідних бізнес-асоціацій України, проблема доступу до доступних фінансових ресурсів, у т.ч. кредитних, є однією з 3-х найбільших проблем, з якими стикається український мікро- та малий бізнес.

Вирішити цю проблему дозволить зниження кінцевої ставки за банківськими кредитами, що призведе до більшої рішучості громадян розпочати власний бізнес.

Мета програми - спрощення доступу мікро- та малого бізнесу до банківського кредитування.

Завдання програми - посилення конкурентоспроможності українського мікро- та малого бізнесу, створення нових робочих місць, повернення трудових мігрантів.

Очікуваний ефект: зростання кількості українців, які скористаються можливостями цієї державної програми, стимулювання підприємницької активності та створення робочих місць, сприяння розвитку інноваційних і ефективних підприємств, що підвищуватиме продуктивність праці та рентабельність, а це, в свою чергу, збільшуватиме відрахування до  Державного бюджету України, котре дозволить  безперебійно фінансувати програму.

За попередніми розрахунками, програма сприятиме створенню понад 90 тис. нових робочих місць у перший рік та залученню близько 2 млрд внутрішніх інвестицій в українську економіку (у сферу мікробізнесу).

За 5 років дії програми сума виданих у рамках неї кредитів може скласти до 30 млрд грн.

Детальна інформація про програму та умови кредитування доступна за посиланням: https://5-7-9.gov.ua.