Конференція «Децентралізація управління – шанси та виклики для розвитку сільської місцевості»

Дата: 01.10.2020 10:04

30 вересня 2020 року представники Григорівської сільської ради відвідали конференцію на тему «Децентралізація управління – шанси та виклики для розвитку сільської місцевості», організатором якої є Проект «Німецько-український агрополітичний діалог» (АПД) за підтримки Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад. Учасників приймала Великокопанівська об’єднана територіальна громада.

Керівник проекту АПД Фолькер Зассе розповів, що конференція має на меті сприяти становленню ефективної адміністративної структури для сталого розвитку сільського господарства, починаючи з Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, через обласні адміністрації та ОТГ до сільськогосподарських підприємств. Представник Міністерства Світлана Павленко акцентувала увагу на важливості розвитку сільських територій, зокрема в аграрній сфері через розвиток сімейних фермерських господарств та кооперації. «Саме розвиток підприємництва в ОТГ в майбутньому формуватиме спроможність такої громади», - наголосила Світлана Павленко.

Особливу увагу під час заходу було приділено підходам з розвитку сільської місцевості з урахуванням німецького досвіду. З цього приводу виступали Маріо Марш - міжнародний короткостроковий експерт АПД, Крістоф Конрад Гільген – BVVG, Андрій Кошиль – Земельна спілка України.

Після жвавої дискусії серед учасників та спікерів Марія Ярошко, заступниця керівника проекту АПД, анонсувала проведення Проектом конкурсу серед громад України за підтримки АПД.

Статтю підготувала головний спеціаліст з питань

розвитку територій та інвестицій Чернова О.М.