Визначено індекс спроможності місцевої влади (РМСІ) Присиваської ОТГ в 2020 році

Дата: 15.09.2020 08:39

11 вересня 2020 року відбулася он-лайн зустріч з програмним спеціалістом Програми DOBRE Анною Загорулько, яка презентувала депутатам Григорівської сільської ради, членам виконавчого комітету та працівникам апарату ради результати РМСІ (індексу спроможності місцевої влади), оцінювання якого було проведено влітку 2020 року та проходило в чотири етапи:

1. діяльність робочої групи (РГ) від Присиваської ОТГ – заповнення матриці та підготовка чек-листів;
  2. первинна верифікація програмним спеціалістом – перевірка чек-листів, доопрацювання матриці у разі потреби разом з РГ;
  3. верифікація відділом МіО – відповідність оцінок методології та джерелам оцінки;
  4. перевірка оцінок експертами – відповідність оцінок наявним результатам по напрямках.

Вимірювання рівня спроможності місцевої влади (PMCI) - це інструмент оцінювання успішності громади, за допомогою якого місцева влада може визначити власні слабкі та сильні сторони, пріоритети для подальшої роботи і технічної допомоги. Методика дає змогу прослідкувати динаміку змін, виявити слабкі місця та визначитися з об'ємом методологічно-навчальної допомоги. Оцінку спроможності місцевої влади провели за 4 компетенціями:

1. Лідерство та управління
  2. Управління фінансами та бюджетом
  3. Надання послуг
  4. Участь громадськості

Такий аналіз ефективності роботи органів місцевого самоврядування (ОМС) в Присиваській ОТГ проходить вчетверте. Простежується тенденція росту балів як окремих показників, так і оцінки РМСІ в цілому та рівномірний розвиток в роботі ОМС. Так наприклад, в 2017 році загальний бал ОТГ становив 22, в 2018 році – 31, в 2019 році – 47, а в 2020 піднявся до показника 53.

У 2020 році по відповідним компетенціям набрали наступні бали:

• лідерство та управління – 18;
  • управління фінансами – 14;
  • надання послуг – 9;
  • участь громадськості – 12.

З цього видно, що найвищі показники досягли за компетенцією лідерство та управління. В сфері управління фінансами та бюджетом маємо такі ж бали, що й в 2019 році, тобто тенденція зменшення відсутня. Показник «Надання послуг» визначався по результатам опитування, яке в 2019 році в рамках Програми DOBRE проводила незалежна дослідницька компанія IPSOS (Презентація - результати опитування.).

За результатами проведеного оцінювання РМСІ буде складена Дорожня карта з покращення спроможності ОМС в Присиваській сільській ОТГ. Такий документ дозволить визначити шляхи покращення вище вказаних компетенцій, покращити спроможність громади та отримати кращі результати в наступному році.

Детальніше з результатами оцінювання можна ознайомитися за посиланням: Результати РМСІ 2020 та Розробка дорожньої карти в Присиваській ОТГ.