Відбулась робоча зустріч спеціалістів Центру пробації в Херсонській області з фахівцями та спеціалістами з соціальної роботи об’єднаних громад
Дата: 19.08.2020 16:12
Кількість переглядів: 873
На базі Чаплинської філії Центру пробації в Херсонській області 19.08.2020 року відбулася робоча зустріч спеціалістів Центру з фахівцями та спеціалістами з соціальної роботи об’єднаних громад, з ефективної взаємодії щодо проведення соціально-виховної роботи із суб’єктами пробації.
Спеціалістами Центру було роз’яснено види пробації:
- Досудова пробація –забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності.
- Наглядова пробація – здійснення наглядових та соціальновиховних заходів, надання консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню. Залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності. Проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.
- Пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров'я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.
Загалом спеціалісти з соціальної роботи в ОТГ використовують наглядову пробацію. До нас приходять звільнені з місць покарання за допомогою у працевлаштуванні, сплаті аліментів, тощо. В обговоренні зверталась увага на необхідність отримання з місць позбавлення волі психологічної характеристики, щоб мати уявлення, в який колектив направляти звільненого, чого чекати від нього в суспільному житті та сім’ї.
В роботі йшлося про недосконалість роботи поліції у плані профілактики, викриття та покарання за насилля в сім’ї. Завеликий термін, з моменту звернення громадян в поліцію - до повідомлення в громаду для розгляду та вжиття виховних заходів. Іноді, приїжджаючи за повідомленням на адресу, громадяни не можуть згадати ні самого інциденту, ні дати звернення.
Тож, які переваги має пробація для особи- можливість змінитися без перебування у місцях позбавлення волі, підтримка на шляху до змін, збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді, збереження роботи та житла, позитивний соціальний ефект, особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.
Для суспільства –убезпечення громади від вчинення повторних злочинів, справедливе здійснення правосуддя, баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересам членів суспільства.
Для держави – зниження злочинності, зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб, позитивний економічний ефект, утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації, а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет, дотримання міжнародних стандартів.
Статтю підготувала Шостак В. В. - спеціаліст із соціальної роботи
« повернутися