Відбувся І фестиваль народної творчості «Перлина Присивашшя»

Дата: 18.08.2020 18:56

Духмяним цвітом пахнуть Сиваші

На Присивашші добігає літо

Медовий спас віщує гарні дні

То ще є час, щоб добре відпочити.

Вас всіх вітаємо на цій землі

Де добре відчуваєш близькість неба

Перлиною рожевою лежить

Сиваський край і кращого не треба.

Кристали солі на траві, то диво

То Божа ласка: літо і зима.

Такого дива не знайдеш ніде ти.

Це лиш у нас. Ціни цьому нема.

З таких чудових рядків розпочався І фестиваль народної творчості «Перлина Присивашшя» (далі – Фестиваль) 15 серпня 2020 року на Іванівській косі затоки Сиваш. Засновником та організатором Фестивалю є Григорівська сільська рада Присиваської сільської ОТГ в особі голови Сергія Кліщевського.

Цього дня всі гості та жителі Присиваської ОТГ мали змогу відвідати локації туристичного маршруту, який було розроблено в громаді.

Розпочинаючи Фестиваль, ведучі Олексій Лапшиков та Елеонора Міщенко побажали всім присутнім гарного чудового настрою та надали слово для привітання господарям свята та почесним гостям: в.о. старості села Іванівка Тетяні Панкіній, в.о. старости сіл Павлівка та Нововолодимирівка Анатолію Андрієвському, голові Чаплинської районної державної адміністрації Володимиру Галицькому, автору інтерактивного краєзнавчого проекту «Живе місто Київ» Мар’яні Ангеловій та голові Григорівської сільської ради Присиваської сільської об’єднаної територіальної громади Сергію Кліщевському, які привітали всіх присутніх з яскравим початком І фестивалю народної творчості «Перлина Присивашшя» та побажали наснаги, сил проводити такий захід ще не один рік.

Поряд зі сценою була розгорнута роздрібна торгівля. На березі Іванівської коси затоки Сиваш було встановлено декілька фотозон, де всі присутні мали змогу зробити цікаві фото на згадку.

Було встановлено пункт видачі засобів індивідуального захисту, де кожен мав можливість отримати безкоштовно захисну маску, перчатки або обробити руки антисептичним засобом.

На Фестиваль зі своїми номерами завітали: циганський ансамбль «Бахтале», творча група культурного центру Міжнародного класичного університету ім. Пилипа Орлика та група «РІО – CoverBand» м. Миколаїв; танцювальний колектив «Захара» м. Таврійськ; танцювальний колектив «Sultan of The dance» м. Нова Каховка; хореографічний колектив «Ledi Dans» с. Надеждівка; Людмила Васечко, Оксана Горлінська, Тетяна Пішеніна та Софія Ковальова Строганівський СБК; Оксана Кубай, Микола Мончак, Олег Борейко, гурт «Берегиня» та дитячий вокальний ансамбль «Перлинки» Іванівський СБК; Наталія Луківська, Тетяна Затуливітер, Ольга Бучнева, вокальний ансамбль «Степові роси» та танцювальний колектив «Падеграс» Першокостянтинівський СБК; Єва Морозова, Тетяна Морозова та Анастасія Цой ініціативна група «Хто як не ми» с. Хрестівка; Дар’я Посуховська, Єлизавета Жечева, Сергій Сєдов, вокальний ансамбль «Калинонька» та танцювальний колектив «Фантазія» Павлівський СБК; чоловічий гурт «Чаплинські мотиви» Чаплинський культурно-мистецький Центр; Наталія Кавковська та вокальний ансамбль «Мрія» Григорівський СБК; Софія Рогальська с. Григорівка; гурт «Зірочки майбуття» Григорівська ЗОШ І – ІІІ ступенів; гурт «Романтік» та «Троянда» Хлібодарівський СБК; Крістіна Іноземцева та Елеонора Міщенко смт. Чаплинка.

Наприкінці заходу голова Григорівської сільської ради Присиваської сільської ОТГ Сергій Кліщевський вручив виступаючим дипломи учасників Фестивалю. Подяки було оголошено спонсорам та майстрам декоративно-прикладного мистецтва.

Урочиста частина завершилась піснею «Гуляй народ» у виконанні Наталії Кавковської та святковим феєрверком. Після закінчення концертної програми, розпочалась дискотека.

Фестиваль проходив із дотриманням Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів під час проведення культурно-мистецьких заходів на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 04.08.2020 №45.

Фото заходу можна переглянути на сторінці Володимира Домбровського за посиланням https://www.facebook.com/media/set/?vanity=100017772488958&set=a.679698002632610.

Статтю підготувала Балясна Юлія - інспектор з питань культури, туризму та спорту.