Онлайн-семінар щодо можливостей кредитування агропромислових підприємств Європейським інвестиційним Банком

Дата: 14.07.2020 16:50

Запрошуємо долучитись до онлайн-семінару щодо можливостей кредитування агропромислових підприємств Європейським інвестиційним Банком (ЄІБ), який відбудеться 16 липня 2020 року о 12.00.

Європейський інвестиційний банк надав Україні 400 млн євро в рамках проекту «Основний кредит для аграрної галузі – Україна» (далі – Проект). Кредит спрямований на операторів в ланцюгах створення вартості зернових, олійних культур та аквакультури/рибальства, підвищення ефективності використання ресурсів, зменшення витрат та збитків, підвищення рівня безпеки та якості продукції, а також підвищення конкурентоспроможності на національних і міжнародних ринках.

Суб’єкти приватного та державного секторів, які прагнуть інвестувати в модернізацію або технологічну модернізацію в цих областях, можуть претендувати на підтримку. Інвестиції будуть виділятися для фінансування капітальних видатків (будівлі, обладнання тощо).

Проект пропонує найнижчі процентні ставки в Україні та довгострокове фінансування інвестиційних проектів:

-  до 50 млн євро, з 50% коштів ЄІБ;

-  проекти до 1 млн євро розглядатимуться за прискореною процедурою.

*Хто має право на кредитування:*

-      оператори приватного та державного секторів мають право подавати заявки на отримання кредиту, якщо відповідають наступним вимогам:

-       здійснюють діяльність ланцюгах створення вартості зернових, олійних культур та аквакультури/рибальства;

-       мають середній рівень капіталізації (3000 співробітників) або є малими/середніми підприємствами (250 співробітників).

-     ті, хто шукає фінансування для проектів або інвестиції, які покращують продуктивність і конкурентоспроможність у вищезазначених секторах, наприклад:

-       дослідження та освіта, лабораторії та служби контролю якості, сертифікація та поширення сільськогосподарських знань, системи моніторингу та контролю рибальства;

-       сільськогосподарська техніка та обладнання;

-       потужності для сушки/очистки, сортування/тестування і зберігання зернових та олійних культур, включно з підтримкою товарно-логістичної інфраструктури;

-       логістична інфраструктура;

-       дистрибуція, оптова та роздрібна інфраструктури;

-       інші подібні проекти.

«Підтримка проекту Європейського Інвестиційного Банку «Основний кредит для аграрної галузі – Україна», скорочено UAFATA, покликана сприяти кредитуванню на усіх стадіях реалізації проекту. Передбачається підтримка
потенційних кінцевих бенефіціарів кредиту (заявників на отримання кредиту) у підготовці необхідних документів згідно встановлених вимог, допомога залученим фінансовим установам у визначенні та розробці процедур оцінки та
обробки заявок на отримання кредиту, а також забезпечення відповідності заявок фінансовим, екологічним та соціальним вимогам ЄІБ.

Проект передбачає розвиток мережі контактів по всій Україні для надання технічної, організаційної та іншої допомоги потенційним кінцевим бенефіціарам.

Проект співпрацює з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у розробці пропозицій щодо фінансування державної інфраструктури з метою отримання економічної вигоди у цільових
ланцюгах вартості та діяльності по просуванню кредиту.

UAFATA впроваджується консорціумом на чолі з NIRAS A/S Данія, включаючи Agriconsulting Europe S.A., TA Consult Partners Ltd. та Unicorn.

*Під час онлайн-семінару експерти презентують Проект та нададуть відповіді на запитання.*

*Для участі у заході необхідно пройти онлайн-реєстрацію за посиланням https://forms.gle/DV9wDVCtQNxChENt5.*

*Онлайн-семінар відбудеться на платформі ZOOM.*

*Посилання:
<https://us04web.zoom.us/j/79888528625?pwd=K1I5QmgwaFFCZGVHRHpveGEwbktMZz09>*

*Ідентифікатор конференції: 798 8852 8625*

*Код доступу: 9T2yWL*

*У разі виникнення додаткових питань прохання звертатись до управління «Офіс обслуговування інвесторів» обласної державної адміністрації, тел. 0552 22 57 68,

e-mail: invest.inkherson@gmail.com <invest.inkherson@gmail.com>.*