Присиваська сільська територіальна громада
Каховський район, Херсонська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Мальовничі пейзажі Строганівського ставу

Дата: 16.06.2020 15:13
Кількість переглядів: 956

Фото без опису

Все більшу популярність в Україні набирає зелений туризм. І Строганівський ставок відмінно підходить для такого відпочинку. Наповнюється він підземними артезіанськими водами . Дно -мулисте. Глибина сільського ставка приблизно 1 метр. Ставок має дуже зручне розташування. Він знаходитися недалеко від центру села. До нього легко дістатися з будь-якої точки Строганівки. Пейзажі навколо ставка вражають своєю красою і гідні пензля художника.     На березі  ростуть заростi  очерету, які посерединi ставу  утворюють подоби острiвцiв. Саме там ховається  вдень все водоплавне птаство.

Весь простір над ставками і болотами сповнений пташиними голосами. Найактивніше птахи співають перед світанком, на світанку або ввечері. У ці години десь з плес долинають кахкання качки сірої, куакання великої пірникози, вереск і стогін пастушка, на верхівках очерету виголошує свою гучну тріскотливу пісню велика очеретянка.

Весняної пори, мабуть, найприкметнішими є гудіння бугая і хльосткий свист звичайного погонича. Голоси цих коловодних птахів чути здалеку.

На берегах водойми і на острівцях серед боліт влаштовують гнізда так звані благородні качки: крижень, огар, велика чирянка, шилохвіст, широконіска. Свої гнізда ці качки розмішують нерідко за кількасот метрів від води. А попелюх, чубата чернь і рідкісна білоока чернь гніздяться лише на заломах очерету, невеликих острівцях посеред плес і поряд з ними.

В останні десятиліття на ставках  почали гніздитися сіра гуска, гуска білолоба, галагаз і лебідь-шипун, який  все частіше став зимувати на незамерзлих водотоках, демонструючи таким чином схильність до осілості.

На окремих зарослих надводною рослинністю водоймах, де з решток рослин утворюються драглисті плави, великими щільними колоніями гніздяться звичайні мартини і білокрилі крячки.

Зволожені ділянки біля ставків  є місцями оселення багатьох видів куликів: коловодника звичайного та болотяного, набережника, чайки та інших. При значній кількості всі вони можуть утворювати напівколоніальні поселення.

Майже завжди можна зустріти чаплю сіру та білу, чаплю руду,  плиску жовту і плиску чорноголову.

Навесні та восени над ставками  проходять шляхи міграцій багатьох видів птахів.

Відпочинок на березі ставка це не тільки можливість відпочити біля води, але і побачити дивовижний світ нашого пернатого царства.

 

Статтю підготувала

С.М.Задорожня



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь