Історичний музей в Строганівській ЗОШ Присиваської сільської ОТГ

Дата: 02.06.2020 11:48

Історичний музей в Строганівську ЗОШ було перенесено в 1993 році з приміщення церкви, в якому він функціонував протягом тривалого часу. Музей складається з шести експозицій. Від часу заснування ногайського аулу в 1820 році, періоду громадянської війни, часу перших п’ятирічок, другої світової війни, періоду відбудови і до сучасності.

У 2010 році музей одержав свідоцтво про реєстрацію за № 22-134.

Тут зібрано багато цікавих історичних артефактів, які нагадують про буремні події і трудові будні легендарної Строганівки.

Про життя селян в ХІХ столітті розповідає експозиція кімнати з піччю та предметами побуту і праці. Представлено дерев’яний ткацький верстат, на якому колись виготовляли домоткану тканину.

Серед експонатів патефон, годинник, дзеркало, засоби праці, які пережили століття. Картина художника Клименка демонструє вигляд села Строганівки двохсотрічної давнини. По історичних артефактах можна прослідкувати розвиток предметів побуту та домашнього вжитку селян.

Щороку по музею проводять багато екскурсій для людей з усієї області. Екскурсоводи цікаво розповідають про історію нашого краю.

Статтю підготував

директор Строганівської ЗОШ І-ІІІ ст. М.Д. Бондаренко