Як виконується Програма "Підтримки народжуваності дітей в Присиваській сільській ОТГ"

Дата: 19.05.2020 15:26

З 01 липня 2019 року в Присиваській сільській ОТГ затверджена та вступила в дію Програма «Підтримки народжуваності дітей» (далі – Програма), основною метою якої є стимулювання народжуваності на території громади через підтримку сім’ї, в якій народилася (була усиновлена) дитина, шляхом надання адресної допомоги при її народженні.

При наданні відповідного пакету документів здійснюються наступні виплати:

• при народженні першої дитини – 2000 грн.;
  • при народженні другої дитини – 2500 грн.;
  • при народженні третьої та послідуючих дітей – 5000 грн.

Так, в 2019 році до Григорівської сільської ради надійшло 22 заяви, які були розглянуті на засіданнях виконавчого комітету та прийнято рішення про виділення коштів у сумі - 67 500 грн. Така матеріальна одноразова грошова допомога сім’ям на дітей була виплачена:

• при народженні першої дитини розглянуто 10 заяв на загальну суму - 20 000 грн.;
  • при народженні другої дитини розлянуто 5 заяв на загальну суму - 12 500 грн.;
  • при народженні третьої та послідуючих дітей розглянуто 7 заяв на загальну суму -  35 000 грн.

У  2020 році на фінансування Програми «Підтримка народжуваності дітей» виділено кошти у розмірі 100 000 грн.  Станом на 19.05.2020 року виплачено 15 000 грн., з них:

• при народженні першої дитини – 0 заяв, 0 грн.;
  • при народженні другої дитини – 2 заяви, 5000 грн.;
  • при народженні третьої та послідуючих дітей – 2 заяви, 10 000 грн.

Виплата допомоги при народжені (усиновленні) дитини за рахунок сільського бюджету  - це започаткування великої комплексної і цілісної політики, яка врешті-решт позитивно вплине на демографічну ситуацію в громаді.