Про запобігання низових пожеж

Дата: 13.05.2020 11:33

У зв'язку з відключеннями високовольтних ліній електропередачі через низові пожежі, які пов'язані з випалюванням стерні та післяжнивних залишків після збирання врожаю, в період 2008-2019рр. неодноразово приводили до спричинення перерви в електропостачанні регіону.

Незважаючи на роботу, що проводиться, ймовірність відключень ПЛ 330кВ через пожежі залишається високою. Згідно аналізу стану автоматичних вимикань ПЛ в 2019 році кількість вимикань саме через низові пожежі збільшилася на 8,3% у порівнянні з аналогічним періодом у 2018 році. Землекористувачі часто ігнорують вимоги Закону України «Про енергетику», «Правил охорони електричних мереж», затверджених постановою КМ України від 04.03.1997 року №209.

З метою посилення нагляду за протипожежним станом охоронних зон високовольтних ліній електропередачі, попередження ушкоджень ПЛ під час жнив, що може привести до нещасних випадків з людьми, порушення електропостачання споживачів області:

• категорично забороняється спалювання в охоронних зонах ПЛ 330кВ стерні, післяжнивних залишків, очерету та бур'яну;
  • категорично заборонено наближення до проводів ПЛ техніки, механізмів, пристосувань, струменів води та хімічних реактивів на відстань менше 3,5 метрів;
  • за три доби до початку збирання зернових в охоронній зоні електропередачі попереджувати власника ПЛ за телефонами: (056)404-37-73, 404-37-21, 404-37- 23;0962879254;
  • після збирання зернових культур під ПЛ протягом 2-х діб проводити оранку охоронних зон;
  • охоронна зона ПЛ встановлена по обидві сторони від крайніх проводів на відстані 30 метрів для ПЛ 330кВ.