Результати дослідження громадської думки мешканців Присиваської ОТГ

Дата: 07.05.2020 10:02

29.04.2020 року в Григорівській сільській раді пройшов вебінар, на якому програмна спеціалістка Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE)» Анна Загорулько презентувала результати соціологічного опитування громадської думки мешканців Присиваської ОТГ, яке проводилось навесні-влітку 2019 року. Це дослідження було проведено незалежною дослідницькою компанією IPSOS на замовлення Програми DOBRE.

До вебінару долучилися депутати Григорівської сільської ради, в.о.старост, керівники відділів, працівники апарату сільської ради.

В 2019 році інтерв’юери провели 384 персональні інтерв’ю з мешканцями ОТГ з використанням планшету. Цільовою групою були жителі Присиваської громади віком 15+.

Оцінили стан справ у громаді за наступними ключовими індикаторами та порівняли показники з результатами опитування 2017 року (поточний рівень задоволеності (повністю або частково задоволені)):

• Задоволеність якістю надання місцевих послуг – 39% (збільшився на 2%);
  • Поінформованість громадян про місцеві послуги – 77% (збільшився на 6%);
  • Упевненість в тому, що місцева влада керує ресурсами ОТГ в інтересах усієї громади – 62% (збільшився на 5%);
  • Упевненість громадян у тому, що бюджетний процес громади є прозорим та інклюзивним – 19% (збільшився на 16%);
  • Задоволеність заходами місцевої влади для залучення громадян до місцевого самоврядування – 17% (збільшився на 6%);
  • Переконання, що в громаді наявні дієві механізми залучення молоді до місцевого самоврядування – 2% (зменшився на 16%);
  • Поінформованість щодо реформи децентралізації – 42% (збільшився на 9%);
  • Підтримка реформи децентралізації – 94% (збільшився на 18%).

Критерії оцінювання та результати (поточний рівень фактору):

• Задоволеність умовами життя в громаді – 68%;
  • Справи у громаді йдуть у правильному чи неправильному напрямку – 58%;
  • Інтерес до діяльності органів місцевого самоврядування ОТГ – 39%;
  • Поінформованість щодо діяльності органів місцевого самоврядування ОТГ – 27%;
  • Задоволеність послугами в ОТГ – 22%;
  • Знання джерел інформації про послуги від місцевих органів влади – 83%;
  • Поінформованість про реформу децентралізації – 42%;
  • Підтримка реформи децентралізації – 94%;
  • Поінформованість щодо процесу об'єднання місцевих громад – 33%;
  • Підтримка об'єднання громади – 80%;
  • Впевненість, що ОМС громади здатні впоратися із більшими повноваженнями – 72%;
  • Впевненість, що ОМС громади здатні розпорядитися більшими бюджетами – 61%;
  • Довіра до місцевих ГО, волонтерів – 39%;
  • Довіра до місцевих ЗМІ – 32%;
  • Задоволеність залученням громадян на прийняття рішень в ОТГ – 17%;
  • Частота представлення інтересів громадян у процесі прийняття рішень в ОТГ – 11%;
  • Громадяни можуть обговорити проект бюджету та впливати на бюджетний процес – 19%;
  • Ефективність місцевих ГО – 3%;
  • Вплив громадян на місцеві ГО – 7%;
  • Поінформованість щодо заходів із залучення молоді до місцевого самоуправління – 15%;
  • Дієвість заходів із залучення молоді до місцевого самоуправління – 2%.

Задоволеність послугами (поточний рівень задоволеності (повністю або частково задоволені)):

• Постачання питної води – 29%;
  • Водовідведення (каналізація) – 33%;
  • Послуги з первинної медичної допомоги – фельдшерсько-акушерський пункти (ФАП), амбулаторії – 47%;
  • Прибирання вулиць та громадських місць – 41%;
  • Збирання / переробка сміття – 32%;
  • Будівництво, ремонт та обслуговування доріг – 1%;
  • Дошкільна освіта (дитячі садки) – 20%;
  • Шкільна освіта – 30%;
  • Послуги із соціального забезпечення (напр. соціальна допомога людям похилого віку та інвалідам, субсидії, соціальна підтримка) – 49%;
  • Адміністративні послуги (паспорти, реєстрація земельної ділянки тощо) – 52%;
  • Оцінка земельних ділянок – 7%;
  • Планування територіального розвитку владою об’єднаної громади – 9%;
  • Громадський транспорт – 3%;
  • Освітлення вулиць – 22%;
  • Зелені насадження /парки – 40%;
  • Пожежна охорона – 31%;
  • Створення кращих можливостей для ведення бізнесу в громаді – 2%;
  • Підтримка культурного життя громади (будинки культури, бібліотеки тощо) – 65%;
  • Підтримка спорту – 9%.

Проаналізувавши результати опитування, можна зробити висновки, що після об'єднання ситуація в населених пунктах Присиваської ОТГ змінилась на краще. За підтримки Програми DOBRE впровадили багато проєктів для покращення рівня життя людей. Наразі проводяться роботи по створенню ЦНАПу з віддаленими робочими місцями в старостинських округах спільно з Програмою «U-LEAD з Європою»,  реалізовується проєкт по реконструкції системи водопостачання в с.Григорівка та плануєтсья встановлення тимчасових будинків для туристів в рамках Програми DOBRE.

Детальніше з результатами опитування можна ознайомитися за посиланнями: Презентація - результати опитування.