ПРО ОСОБЛИВОСТІ НАДАННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ В ПЕРІОД КАРАНТИНУ

Дата: 10.04.2020 13:08

Урядом   25 березня 2020 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України  № 247 «Про особливості надання житлових субсидій», якою передбачено:

- заборону припинення під час карантину призначених житлових субсидій, за винятком випадків, коли унеможливлюється їх надання, зокрема у разі переїзду домогосподарства  в інше житлове приміщення (будинок) або у разі смерті одинокої особи;

- призначення у травні 2020 року житлової субсидії на наступний період  усім домогосподарствам, які отримували її в опалювальний період 2019-2020 року, без їхніх звернень;

- врахування до доходу осіб, звільнених з роботи під час карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів  про працю України, які зареєструвалися в службі зайнятості, допомоги по безробіттю замість заробітної плати, яку вони отримували за попереднім місцем роботи;

- збільшення на 50 відсотків соціальних нормативів користування окремими комунальними послугами на період карантину, незалежно від кількості днів дії  карантину на місяць;

- відтермінування до закінчення карантину зміни базової норми плати за житлово-комунальні послуги  отримувачами житлової субсидії з 15% до 20%, яку було передбачено з травня 2020 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  № 878 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України  від 21 жовтня 1995 року  № 848 і від 27 липня 1998 року № 1156».

Враховуючи, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України  від  11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території  України  гострої респіраторної хвороби COVID -19, спричиненої коронавірусом  SARS-CoV-2» карантин установлено на всій території України з 12 березня 2020 року, збільшені соціальні нормативи споживання окремих комунальних послуг  мають бути застосовані при розрахунку субсидії починаючи з березня 2020 року.

Таким чином, у квітні 2020 року, після доопрацювання програмного забезпечення, буде проведено перерахунок розміру житлових субсидій за березень  у зв’язку із збільшенням нормативів.