Про особливості здійснення виплат державної соціальної допомоги та пенсії в період карантину

Дата: 10.04.2020 13:03

Верховною  Радою України 30 березня 2020 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій  у зв’язку  з поширенням коронавірусної  хвороби  (COVID -2019)»  № 540-ІХ (далі - Закон),  яким,  зокрема, внесено зміни до Законів України  «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю»,  «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам  з інвалідністю», «Про державну допомогу сім’ям дітьми», «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям та «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Законом врегульовано питання продовження строку виплати державної соціальної допомоги особам, яким вона була призначена раніше:

- малозабезпеченим сім’ям без подання необхідних документів, з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі заяви та необхідних документів, поданих після закінчення терміну дії зазначених заходів;

- сім’ям з дітьми протягом встановленого періоду здійснення заходів та один місяць після дати його завершення;

- особам з інвалідністю з дитинства або дітей з інвалідністю,  а також особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, у випадку пропуску строку перегляду МСЕК та ЛКК про встановлення інвалідності, з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги  на підставі заяви та результатів переогляду особи з інвалідністю  або дитини з інвалідністю.

На період дії карантину або обмежувальних заходів та протягом 30 днів з дня його відміни:

- забороняється здійснення перевірок фактичного місця проживання/ перебування внутрішньо переміщених осіб при призначенні (відновленні) соціальних виплат;

- продовжується  виплата внутрішньо переміщеним особам  соціальних виплат  (пенсій, (щомісячного  довічного грошового утримання),  довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов’язкового  державного соціального страхування),  призначених до періоду встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної  хвороби (COVID -2019).

На виконання вищезазначеного Закону  буде  здійснено перерахунок та  подовжено виплату:

- щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю  І   чи   ІІ  групи   внаслідок  психічного   розладу,  яка  за  висновком лікарської комісії  медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;

- тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;

щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних  послуг.