Захисти себе – працюй легально!

Дата: 02.03.2020 09:38

Обов’язок кожного роботодавця – це оформлення трудових відносин відповідно до норм трудового законодавства.

Так, відповідно до ч. 3 ст. 24 Кодексу законів про працю, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Крім того, роботодавець зобов’язаний своєчасно й повно сплачувати єдиний внесок, що є головною умовою для забезпечення соціальних гарантій працюючих та дотримання прав громадян на повноцінне зарахування страхового стажу при виході на пенсію.

Нарахування внесків на обов’язкове пенсійне страхування здійснюється роботодавцем тільки виходячи з офіційної суми заробітної плати. Тож основна небезпека тіньової зарплати, як і нелегальної зайнятості – позбавлення працівника права на пенсійне забезпечення або ж отримання пенсії, що не відповідає рівню реальної заробітної плати.

Головне управління Держпраці у Херсонській області наголошує, що лише при належному ставленні до своїх прав працівники будуть забезпечені державними гарантіями, такими як: своєчасно виплачена заробітна плата не нижче гарантованого мінімального розміру, захист від незаконного звільнення, гарантоване право на відпочинок, безпечні умови праці, оплата тимчасової непрацездатності, страхові виплати при нещасному випадку на виробництві або професійному захворюванні тощо.

Лише офіційно оформлений найманий працівник, за якого сплачено внески, соціально захищений!

Роботодавець, який не оформлює офіційно працівників, позбавляє їх трудового стажу та гідної пенсії у майбутньому!