Що таке вакцинація та коли робити щеплення?

Дата: 29.11.2019 11:22

Вакцинація – найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань. Організм реагує на введену вакцину, виробляючи імунітет до хвороби.

Інструкції щодо підготовки та проведення вакцинації та терміни профілактичних щеплень визначаються Міністерством охорони здоров'я та містяться у відповідних наказах та календарі щеплень. Згідно календаря, людина отримує захист від 10 інфекцій: кашлюка, правця, дифтерії, гепатиту В, поліомієліту, кору, краснухи, паротиту, туберкульозу та гемофільноії інфекції. З календарем можна ознайомитись за посиланням.

Профілактичні щеплення проти кашлюка, правця, дифтерії, поліомієліту, кору та туберкульозу є обов'язковими і включаються до календаря щеплень, всі інші є додатковими, згідно Закону «Про захист населення від інфекційних захворювань». Людина має право відмовитись від щеплення, але варто оцінювати ризики та усвідомлювати наслідки.

Роз'яснення, що таке вакцина і навіщо робити щеплення, які додаткові щеплення можна зробити, за яким графіком треба проводити щеплення, які є протипоказання проти проведення вакцинації, чи можна робити щеплення вагітним, а також відповіді на багато інших поширених питань можна знайти на сайті ЮНІСЕФ за посиланнями:

Щодо наявності вакцин та отримання консультації можна звернутись до свого дільничного (сімейного лікаря).

Інформація використана з сайту https://kyivcity.gov.ua