Голодомор - трагедія, про яку пам'ятаємо

Дата: 28.11.2019 09:08

Голодомор 1932-1933 років — акт геноциду українського народу, організований керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932–1933 роках шляхом створення штучного масового голоду. Убивство голодом відбувалося в Україні й на Кубані. Різниця полягає лише в масштабах злочину. Якщо протягом 1932 р. голодом було замордовано сотні тисяч людей, то в 1933 р. лік ішов на мільйони. Однак і в 1932, і в 1933 рр. в Україні й на Кубані, на відміну від інших регіонів СРСР, де від голоду також загинуло чимало людей, голод був актом геноциду, оскільки він був навмисне спрямований проти української нації як такої.

Четверта субота листопада в Україні визнана Днем пам'яті жертв голодомору. Меморіальні заходи проводяться як в Україні, так і поза її межами. Щорічно, цього дня проводиться всеукраїнська акція «Запали свічку».

У Присиваській ОТГ в цей день були проведені наступні заходи:

Григорівська ЗОШ І-ІІІ ст.

1. Виставки фотоматеріалів та публіцистичної літератури «Трагічні сторінки історії України…» (3-11 класи)
  2. Класні години, години пам’яті і скорботи «Голод 33-го – біль душі і пам’ять серця» (5-11 класи)
  3. Диспут «Трагічні уроки історії» (9-11 класи)
  4. Перегляд та обговорення документального фільму «Голодомор. Великий злам» із серії  «Невідома Україна» (7-8 класи)
  5. Оновлення альбомів, матеріалів з історії рідного краю «Голодний 1933-й»

Павлівська ЗОШ І-ІІІ ст.

1. Урок – пам'ять «Моторошні дні в історії українського народу» (8-11 класи)
  2. Перегляд фільму «Голод-33» (1991) – екранізація «Жовтого князя» Василя Барки (5-11 класи)
  3. Книжкова виставка «Голодний 1933-й»
  4. Всеукраїнська акція «Запали свічку пам’яті померлим від голоду» (5-11 класи)

Строганівська ЗОШ І-ІІІ ст.

1. Виставка в бібліотеці  тематичної літератури «Запали свічку пам’яті» (1-11 класи)
  2. Анімаційний фільм «Голодний Дух» (1-4 клас)
  3. Уроки пам’яті «Голодомор 1932-1933 років – трагедія українського народу» (5-8 класи)
  4. Усний журнал «Голодомор 1932-1933 років: факти, причини, наслідки» (9-11 класи)
  5. Лінійка – реквієм «Пам’яті жертв Голодомору» (5-11 класи)

Іванівська ЗОШ І-ІІ ст.

1. Виставка тематичної літератури у шкільній бібліотеці "Забуттю не підлягає".  (1-9 класи)
  2. Перегляд документального фільму «Голодомор. Великий злам» із серії  «Невідома Україна» (6-9 класи)
  3. Урок пам?яті «Голодомор – злочин проти людства» (1-2 класи)
  4. Урок пам?яті «Запали свічку» (3-4 класи)
  5. Урок пам?яті «І пам’яті свіча не згасне…» (6-9 класи)
  6. Лінійка пам’яті і скорботи «Голод 33-го – біль душі і пам’ять серця» (1-9 класи)
  7.

У сільських Будинках культури діяли виставки тематичної літератури та була проведена Всеукраїнська акція «Запали свічку» .