Слово - не горобець...нецензурна лайка є проявом неповаги до себе

Дата: 27.11.2019 16:02

Нещодавно мені довелось діставатись до місця роботи на шкільному автобусі разом з учнями зі шкіл, через які курсує маршрут. На зупинці, очікуючи транспорт, діти, що підходили, були чемними та ввічливими. Не знаю, що трапилось потім, коли автобус наповнювався дітьми, але, сидячи в середині автобуса, я почула нецензурну лайку. Сказати, що я була приголомшена - нічого не сказати. Адже я знаю кожного з дітей, хто сидів поруч, знаю їх батьків – шанованих людей, трудяг, які не досипають ночі, доячи корів, тяжко трудяться на «плантаціях» городів, щоб їх діточки ні в чому не мали відмови. Я дуже сумніваюсь, що діти дозволяють собі так розмовляти в присутності своїх рідних та близьких, як і в тому, що батьки були б задоволені почувши такі фразеологічні обороти, якими користувались їх діти. Дуже сподіваюсь, що головні герої моєї статті впізнають себе та зроблять відповідні висновки, а саме, що нецензурна лайка - то прояв неповаги в першу чергу до себе, до своєї сім’ї, а вже потім до оточуючих.

Я не стомлюсь повторювати: батьки, любіть своїх дітей, приділяйте їм час та вашу увагу, скажіть їм, як любите їх, цікавтесь чим вони живуть, з ким проводять час. Ці хвилини залишаться для вас безцінними спогадами назавжди.

Статтю підготувала В.В.Шостак - інспектор, фахівець із соціальної роботи