Заняття з елементами тренінгу "Конфлікт та спілкування" в Громадському просторі с.Строганівка

Дата: 18.11.2019 16:31

13 листопада у Громадському просторі на базі Строганівського БК фахівцем соціального захисту та фахівцем відділу освіти було проведено заняття з елементами тренінгу в рамках тижня права на тему "Конфлікт та спілкування" для учнів 6-7 класів. Метою заняття було показати ефективні шляхи розв’язання конфліктних ситуацій, формування почуття єдності в колективі, виховання поваги до товаришів, почуття відповідальності. Діти запропонували декілька пунктів правил тренінгу та кожен з учасників презентували себе, свої захоплення та уподобання.

Дуже цікавою виявилась вправа про 5 стратегій поведінки в конфлікті: акула, черепаха, ведмедик, лисиця та мудра сова. Кожна тваринка - це набір відповідних якостей поведінки в конфлікті. Спочатку дітки обрали тваринок за принципом «як всі», потім, вислухавши характеристики кожної групи, мали змогу переобрати, що і зробили кілька дітей.

Потішила дітей вправа «Кульки»: з’ясувавши суть завдання, кожен намагався керувати «траєкторією польоту» кульки. Тож діти зрозуміли, що в любій ситуації є можливість керувати власними емоціями, вчитися потроху випускати свій гнів, свою злість не кривдячи тих, хто перебуває поряд.

В заключній частині запропонували дітям вправу «Кошик сміття», а саме написати на папері, що кожен з них хотів би викинути на смітник, яку свою рису характеру, звичку, тощо. Діти були напрочуд щирими і з готовністю коментували власний вибір.