Звіт про результати опитування жителів Присиваської об’єднаної територіальної громади щодо якості послуги водопостачання

Дата: 11.07.2019 12:00

Вступ

Присиваська громада у партнерстві з програмою «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (ДОБРЕ)» за фінансової підтримки USAID розробила та затвердила План удосконалення послуги водопостачання (рішення ХХІХ сесії VII скликання від 25.03.2019 року № 433).

Послуга для удосконалення була обрана серед чотирьох напрямів, якими жителі ОТГ найбільш невдоволені. Відповідний план розробляла робоча група у складі 14 представників Григорівської сільської ради та її виконавчих органів, в.о. старости, 2 комунальних підприємств, місцевої НГО.

Таким чином, саме громадська думка стала головною причиною особливої уваги Григорівської сільської ради до якості послуги водопостачання. Тому оцінка якості послуги жителями громади є важливим показником успішності її удосконалення.

Для визначення громадської думки передбачені регулярні опитування жителів громади щодо якості послуги. Результати таких опитувань дозволять надавачам послуг своєчасно виправляти недоліки та розвивати успіх.

Методологія опитування

Тематика опитування: Дослідження громадської думки щодо якості послуги водопостачання.

Мета опитування - з'ясувати думку жителів Присиваської ОТГ щодо якості послуги водопостачання в громаді.

Генеральна сукупність складається із жителів 3 (трьох) населених пунктів , в яких наявна діюча система водопостачання - Григорівка, Павлівка та Нововолодимирівка Присиваської ОТГ. На робочій нараді було вирішено провести опитування у всіх жилих домогосподарствах вищезазначених сіл.

Розмір генеральної сукупності - 2477 осіб (754 жилих домогосподарств).

Розмір вибірки - 2477 осіб (754 жилих домогосподарств).

Теоретична похибка вибірки при рівні достовірності 0.95 складає 5%, дизайн-ефект не враховувався.

Вибірка формувалась на основі сформованого працівниками виконавчого комітету ради списку жилих домогосподарств, було вирішено опитати всі домогосподарства без виключення. Представник для опитування обирався з мешканців домогосподарства віком старше 15 років Таким чином, всі мешканці сіл Григорівка, Павлівка, Нововолодимирівка (села , в яких наявна діюча система водопостачання) мали рівні шанси потрапити до вибірки. Так як інтерв’юєри охопили опитуванням 100% жителів вище вказаних населених пунктів, ми отримали більше інформації про задоволеність (незадоволеність) послугою водопостачання.

Оголошення про проведення опитування розміщено на офіційному сайті ОТГ, сторінці Facebook, дошках оголошень. Оголошення наведено у Додатку 1.

Опитування проводили працівники Григорівської сільської ради (робітник з благоустрою та інструктор – це спеціально працевлаштовані на один місяць особи для проведення опитування). Перед проведенням опитування дані працівники пройшли навчання та отримали інструкції (додаток 2)

Строки проведення опитування: з 11.04.2019 р. по 24.04.2019 року. Опитування проводилось у робочі дні тижня (11.04.19, 12.04.19, 17.04.19, 19.04.19, 23.04.19, 24.04.19) з 08:00 до 16:00 шляхом особистих інтерв’ю з респондентами за місцем їх проживання з використанням автоматизованої системи опитувань DOBRE.Pytannya.

Кількість відмов під час проведення опитування: 76 респондентів відмовились брати участь в опитуванні, 286 власників / жителів домогосподарств не вийшли для опитування / не було дома.

10% відповідей підлягали контролю: телефонними дзвінок та особистий візит контролера для перевірки факту та якості проведення інтерв’ю. За результатами контролю якість усіх проведених інтерв’ю була підтверджена.

1. Де ви живете?

Багатоквартирний будинок

Приватна оселя

0

392

2. Який тип джерела води Ви використовуєте?

Індивідуальна свердловина (40-60 м)

Вода, яку привозять у цистернах

Центральне водопостачання

Бутильована вода

Колодязь

141

1

248

0

2

1. Чи Ви задоволені поточним станом водопостачання?

Дуже задоволений (-а)

Частково задоволений (-а)

Скоріше незадоволений (-а)

Дуже незадоволений (-а)

Не знаю/не можу сказати

41

97

68

171

15

1. Як Ви можете оцінити якість води, якою користуєтесь?

Відмінно

Добре

Задовільно

Незадовільно

Важко відповісти

16

75

97

178

26

1. Чи готові Ви платити за водопостачання?

Цілком готовий

Готовий певною мірою

Зовсім не готовий

Не знаю/не можу сказати

226

87

17

62

1. Якщо водопостачання поліпшиться, скільки Ви (Ваша сім’я) готові платити за цю послугу – за 1 м3?

До 10 гривень за 1 м3 (поточний тариф – 9 гривень за 1 м3)

Від 10 до 15 гривень за 1 м3

Від 15 до 25 гривень за 1 м3

Понад 25 гривень за 1 м3

Важко відповісти

253

39

2

96

1. Стать опитуваних

Жіноча

Чоловіча

257

135

1. Вік опитуваних

60 і старше

63

184

149

Висновки та рекомендації

1. Всі опитані проживають в приватній оселі, 65% опитаних – жінки, 35 % - чоловіки. Вік опитаних - 15-35 (16 %), 35-60 (47 %), 60 і старше (37 %)
  2. 63% опитаних користуються центральним водопостачанням, 37 % - індивідуальною свердловиною (40-60 м)
  3. Поточним станом водопостачання  - Дуже задоволений (-а) – 10%, Частково задоволений (-а) – 22%, Скоріше незадоволений (-а) – 18%, Дуже незадоволений (-а) – 46%, Не знаю/не можу сказати – 0,4 %
  4. Оцінили якість води, якою користуються - Відмінно -         0,4 %, Добре        -19%, Задовільно - 25 %, Незадовільно    - 55%, Важко відповісти – 0,6 %.
  5. Готові  платити за водопостачання - Цілком готовий – 58 %, Готовий певною мірою – 22 %,       Зовсім не готовий – 0,4 %,     Не знаю/не можу сказати – 16 %.
  6. Готовність платити за  послугу – за 1 м3 - До 10 гривень за 1 м3 (поточний тариф – 9 гривень за 1 м3) – 64%, Від 10 до 15 гривень за 1 м3 – 11%, Важко відповісти – 24 %

Наступне опитування плануємо проводи на початку впровадження проекту по реконструкції системи водопостачання в с. Григорівка – заміна азбестових труб на нові полімерні.